Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupalı Turistlerin Türkiye İlgisizliği

22 Nisan, 2017 | 10:09
Avrupalı Turist

Avrupalı Turist

Avrupalı Turistlerin Hala Türkiye’ye Gelmek İstememeleri Ve İlgisizlikleri Turizm’de Yeni Bir Krize Yol Açabileceği İhtimali Doğuruyor

Araştırma Şirketi Turizmdatabank’ın sahibi Erol Karabulut, Avrupa pazarında Türkiye’ye ilgisizliğin olması nedeniyle turizmde yeni bir krizin yaşanabileceğini belirtti.

Dünya gazetesinden Fikri Cinokur’un haberine göre, Karabulut, SGK verilerinden derlenen bilgilere göre, kriz döneminde ciddi oranda gerileyen konaklama sektörü istihdamının 2017’nin ilk ayında da düşmeye devam ettiğini aktardı. Karabulut, ” 2016 krizinde ortalama yüzde 16, yüksek sezonda yüzde 20’den fazla gerileyen otel istihdamı, 2017’nin ocak ayında 12,4 daha azaldı. Otellerde sigortalı çalışan sayısı Ocak 2017’de  184 bin civarına indi. 2016’nın aynı ayındaki istihdam ise 211 in civarında olmuştu” dedi. Karabulut ayrıca, ” 2016 yılında Türkiye genelinde sadece otellerde 100bini kayıtlı 150 bin kişi işsiz kaldı. Bunun yüzde 55’i Antalya, yüzde 10’u Muğla ve yüzde 8’i de İstanbul’daki otellerde gerçekleşti. 2017 turizm sezonunda Avrupa pazarında umut görünmüyor. Bu yılda da otellerde istihdam yüzde 10 düşer. Eğer Avrupa pazarındaki kriz ve komşu ülkelerle yaşanan sorunlar derinleşirse en az 70 bin kişi işsiz kalabilir” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa, Avrupalı Turist, Türkiye,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları