Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupalı turist Türkiye’yi istiyor

04 Şubat, 2010 | 10:06

Avrupalı turist Türkiye'yi istiyor Küresel krizin en ağır etkilerinin yaşandığı ve dünya genelinde milyonlarca insanın işsiz kaldığı bir dönem yaşanırken, 2009 yılında Türkiye turist girişinde yükseliş yaşadı.

2010 yılından bir hayli umutlu olan Türkiye’de yılın ilk ayında Antalya’ya gelen turist sayısının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 31 gibi önemli oranda artarak 140 bine ulaşması da bu umutları kuvvetlendirdi.

Özellikle Avrupa pazarlarından gelen erken rezervasyon taleplerinin de geçen yıla göre artıda gitmesi de 2010 turizm sezonu için olumlu beklentileri de artırıyor.

Avrupa’da Türkiye’ye yönelik ilgiyi değerlendiren Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Avrupa piyasalarında 100 binden fazla satış noktasında en çok rağbet gören ülkenin Türkiye, en çok rağbet gören bölgenin Antalya olduğunu söyledi.

“Antalya satışları Avrupa’daki bütün tur operatörlerini ayakta tutuyor. Antalya ürünleri Avrupa turizm piyasalarının çırası, piyasanın ateşleyici gücü oldu’’ diyen Hüseyin Baraner, Avrupa’da çok büyük farkla Antalya satışlarının önde gittiğini ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Otelleri, Antalya Turizm, Avrupa Turizm, Avrupalı Turist, Avrupalı Turistler Türkiye, Hüseyin Baraner, Hüseyin Baraner Kimdir, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları