Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupalı Heliski Tutkunları Kaçkarlar’dan Memnun Kaldı

11 Mart, 2018 | 14:32

Avrupalı Heliski Tutkunları Kaçkarlar'dan Memnun Kaldı

Helikopterli kayak sporunun Türkiye’deki merkezi haline gelen Rize’nin Kaçkar Dağları’ndaki 6 haftalık heliski heyecanı sona erdi.

Kayakçıların helikopterle dağların zirvelerine çıkıp oradan sarp yamaçlar ve yüksek eğimli yerlerde kaydıkları bir spor türü olan heliski, dünyanın sınırlı yerlerinde yapılıyor.

Kaçkar Dağları ve Ayder Yaylası Oldukça Meşhur

Helikopterli kayak sporunun vazgeçilmez merkezlerinden Kaçkar Dağları ve Ayder Yaylası’nda bu sezon 6 hafta heliski yapan 150 kayak tutkunu, yöredeki karın kalitesi, pistlerin uzunluğu ve hizmetten memnun olarak Türkiye’den ayrıldı.

Türkiye’de bu spor, 2003 yılından itibaren Kaçkar Dağları’nın Rize sınırları içinde kalan Çamlıhemşin ile Artvin’in Yusufeli ilçesinde gerçekleştiriliyor.

Kayakçılar, Ayder Yaylası’ndan sabah erken saatlerde helikopterle alınarak dağların zirvesine bırakılıyor. Gün boyunca kayak yaptıktan sonra akşam saatlerinde tekrar helikopterle konakladıkları yere dönen kayakçılar, bir hafta sonra yerlerini yeni gruba bırakıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ayder yaylası, Heliski, Kaçkar dağları, Kayak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları