Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa’da yılbaşı öncesi gidilmesi gereken en iyi Noel pazarları!

30 Kasım, 2018 | 15:05

Avrupa'da yılbaşı öncesi gidilmesi gereken en iyi Noel pazarları!

Yeni yılın gelmesine az bir süre Avrupa’da Noel hazırlıkları başladı. Yılbaşı öncesi Avrupa ülkelerinin bir çoğunda kurulan ışıltılı ve renkli Noel pazarları turistleri kendine çekiyor. Avrupa’da yılbaşı öncesi gidilmesi gereken en iyi Noel pazarları Viyana, Paris, Madrid, Napoli, Strazburg gibi tarihi ve kültürel güzellikteki kentlerde kuruluyor.

Avrupa Noel’e hazırlanıyor. Yılbaşı öncesi dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Avrupa’da da kutlanan ve şehir merkezlerine ya da önemli meydanlara kurulan en etkileyici ve renkli Noel pazarları turistlerin de büyük ilgisini çekmekte. Eğer Yılbaşı öncesi Avrupa’nın çeşitli kentlerinde kurulan ve şehrin dokusunu rengini yansıtan etkileyici Noel pazarlarını görmek istiyorsanız, o zaman bu yazıyı okumanızda fayda var.

Paris, Madrid, Viyana, Napoli gibi Avrupa’nın önemli kentlerinde kurulan Noel pazarları her yılbaşı öncesi dolup taşmakta. İşte Avrupa’da yılbaşı öncesi gidilmesi gereken en iyi Noel pazarlarından bazıları…

Christmas’da 2 Gece Oda/Kahvaltı Konaklama 199 TL’den itibaren

Noel Wiener Cchristkindlmarkt Noel ruhunu Viyana'da yakalayın!

Noel ruhunu Viyana’da yakalayın!

Avusturya’nın başkenti Viyana, Noel pazarlarının en güzellerine sahip. Avrupa’nın kültür kenti Viyana’da sabit Noel pazarları ile birlikte geçici Noel pazarları da kurulmakta. Yılbaşı öncesi gidilmesi gereken Noel pazarlarından ilki Viyana’nın en büyüğü olma özelliğini de taşımakta. Kentin Belediye Sarayı önünde bulunan meydanda kurulan Wiener Christkindlmarkt turistlerin yoğun ilgisini çekmekte.

Freyung Alanı’ndaki Altwiener Christkindlmarkt ile Am Hof Meydanı’ndaki Adventmarkt Am Hof ise geleneksel el sanatları üzerine çok güzel örneklerin sergilendiği pazarlar. Viyana’daki Naschmarkt Noel pazarı ise farklı bir da konseptle ziyaretçilerine hizmet vermekte.

Kentte bulunan Karlskirche Kilisesi’nin önünde kurulan Kunsthandwerksmarkt daha çok çocuklu ailelere hitap eden güzelliklere sahip. Ve adını Türklerden alan Türkenschanzpark Noel pazarı merkeze biraz uzak olsa da görülmesi gereken Noel pazarları arasında sayılmakta.

Madrid'in en popüler Noel pazarı Plaza Mayor'da

Madrid’in en popüler Noel pazarı Plaza Mayor’da

Turizm konusunda Avrupa’nın en önemli ülkelerinden olan İspanya’nın başkenti Madrid, Noel pazarları konusunda oldukça iddialı. Kente gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği noktalardan biri olan Plaza Mayor yani Büyük Meydan, engizisyon mahkemelerinin kurulduğu ve insanların yakıldığı tarihi bir nokta. Plaza Mayor günümüzde ise turistlerle dolup taşarken, oldukça renkli Noel pazarlarına da ev sahipliği yapmakta.

Plaza Mayor’a yakın bölgelerde daha birçok Noel pazarı bulunmasına karşın hiçbiri burası kadar meşhur ve canlı değil. Meydan çevresinde bulunan tapas barlar da Madrid’e gelen turistlerin ilgisini çekmekte.

Plaza Mayor’un dışında Güneş Kapısı anlamına gelen Puerta del Sol da Noel pazarı için farklı bir seçenek olarak karşımıza çıkmakta. Madrid’in en hareketli yerlerinden biri olan Puerta del Sol’da İspanya’daki mesafelerin ölçüldüğü sıfır kilometre taşı ve şehrin sembolü olan ayı heykelini de barındırmakta.

En neşeli Noel pazarı Napoli'de

En neşeli Noel pazarı Napoli’de

Akdeniz insanının sıcaklığını görebileceğiniz en güzel ülkelerden biri olan İtalya’da da Noel için pazarlar bulunmakta. Yılbaşı öncesi kurulan ve oldukça renkli bir pazar olan Napoli’deki Noel pazarları gerçekten insanın içini ısıtıyor. Napoli’de Noel pazarları kurulduğunda yaşam evlerden sokaklara doğru akmakta. Sonbaharın ardından gelen kış aylarının güzelliğiyle daha da bir çekicilik kazanan Napoli’de kurulan Noel pazarları oldukça samimi ve sıcak görüntüler sergiliyor.

Napoli’nin Via Donizetti, Via San Gregorio Armeno, Via Scarlatti, Via Merliani ve Via Luca Giordano gibi sokaklarda kurulan Noel pazarlarında birbirinden güzel, çeşitli ürünler bulunmakta. Ancak dikkat edin, İtalya’nın genelinde olduğu gibi Napoli de çok tehlikeli bir şehir! Noel pazarlarında bulunan pizza, makarna gibi birbirinden muhteşem lezzetlerin tadına dikkatli bakın. Özellikle de pizzanın ortaya çıktığı Napoli’den dünyanın en eski pizza restoranı olan Brandi’yi de es geçmeyin.

Aşk kokan Paris'in en güzel Noel pazarları

Aşk kokan Paris’in en güzel Noel pazarları

Dünyanın en romantik şehirlerinin başında gelen, aşk kokan sokaklarıyla ünlü Paris’te Noel öncesinde kurulan pazarlar da kente ayrı bir renk katıyor. Avrupa’da yılbaşı öncesi gidilmesi gereken en iyi Noel pazarları arasında bulunan Paris’in bir çok yerinde kurulan renkli, ışıltılı Noel pazarları her yıl olduğu gibi bu yıl turistlerin en çok gezdiği yerlerden. Kentin Concorde Meydanı’ndan Zafer Takı’na kadar uzanan caddenin üzerindeki pazar, en merkezi olanlarından.

Fransa’nın başkenti Paris’in en büyük Noel pazarı ise her yıl olduğu gibi bu sene de La Defense’ta yer alıyor. oldukça büyük bir alanda kurulan ve 250 kulübede Noel süslemeleri ve el işleri ve yiyeceklerin satıldığı bu Noel Pazarı, birçok hediyelik eşyayı bulmanız mümkün.

Noel'in başkenti Strazburg

Noel’in başkenti Strazburg

Fransa’nın ‘Avrupa’nın Başkenti’ unvanına sahip şehri Strazburg, aynı zamanda masalsı Noel pazarları ile Noel’in de başkenti olarak da nam salmış. Alman ve Fransız esintilerini üstünde taşılan Strazburg, kasım ayında büyülü bir şehre dönüşüyor. Noel süslerinin yanı sıra hediyelik eşyaların da satıldığı, 11 semtte sıra sıra dizilmiş küçük ahşap evler turistlerin gözdesi .

1570’ten beri Strazburg’ta kurulan Christkindelsmarik, Avrupa’nın en eski ve en büyük Noel pazarlarından biri. Place de la Cathedrale, Place Broglie, Place d’Austerlitz ve Place Gutenberg’de bulunan diğer Noel Pazarları da görülmesi gereken yerler arasında.

Çigan müziği ve bol eğlencesi ile Budapeşte

Çigan müziği ve bol eğlencesi ile Budapeşte

Macaristan’ın en önemli kenti Budapeşte, bu mevsimlerde soğuk olsa da, kurulan Noel pazarları turistleri yeterince ısıtıyor. Avrupa’da yılbaşı öncesi gidilmesi gereken en iyi Noel pazarları arasında Vörösmarty ter’deki pazar da geleneksel yemekleri ve içkileri tadabileceğiniz ve ülkeye has çardaş dansıyla eğlenebileceğiniz en güzel yerlerden biri.

Bu pazarda sıcak şarap servisi yapan yerel giysili kadınlar, içecekleri kocaman yeşil kazanlardan doldurularak yapılıyor. Ayrıca Pest bölgesindeki pazar alanında el sanatları dikkati çekiyor.

Brugge'de Noel pazarı bir başka

Brugge’de Noel pazarı bir başka

Belçika’nın ünlü kenti Brugge, küçük teknelerle geçilen kanalı, tarih kokan sokakları, mimarisi, rengarenk evleri, çikolata kokusunun her yerde hissedilebileceği sokakları ile Avrupa’nın en romantik yerleri arasında yer almakta. Brugge Noel zamanı ise çok daha güzel bir hale gelmekte.

Market Square’de kurulan Avrupa’da yılbaşı öncesi gidilmesi gereken en iyi Noel pazarları turistlerle dolup taşmakta. Tencereler içinde servis edilen midyelerinin yanında sunulan Belçika’nın meşhur biraları Kwak’ı tatmalısınız. Brugge, Noel’de de muhteşem ışıklandırmalara sahne olmakta.

Ortaçağdan kalma Prag'da Noel

Ortaçağdan kalma Prag’da Noel

Çekya’nın başkenti Prag, tarihi yerlerinin yanı sıra mimarisi ile de oldukça cezbedici bir kent. Şehirde Noel zamanı ortaçağ türü bir şölen havası yaşanıyor. Noel pazarlarının en güzeli eski kent meydanında kuruluyor.

Bu meydanın en ilgi çeken yapısı Tyn Kilisesi. Kilisenin eteğine kurulmuş izlenimi veren stantlarda, Bohemya kristallerinden porselenlere, cam biblolardan her türlü hediyelik eşyaya kadar pek çok ürün bulunmakta. Noel pazarının bir diğeri ise Wenceslas Meydanı’nda. Buraya gelen turistler genelde yiyecek ve içeceğe yönelmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Altwiener Christkindlmarkt, Avrupa'nın en iyi Noel Pazarları, Brugge Noel, Budapeşte Noel, Madrid Plaza Mayor, Napoli Noel, Noel pazarları, Paris Concorde Meydanı, Prag Noel, Puerta del Sol, Strazburg Noel, Via San Gregorio Armeno, Via Scarlatti, Viyana Noel, Wiener Christkindlmarkt,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları