Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa’da en çok yabancı yatırımcıyı çeken ülke İngiltere

29 Temmuz, 2013 | 11:24

Avrupa’da en çok yabancı yatırımcıyı çeken ülke İngiltere İngiltere ve Türkiye arasındaki ticari ve kültürel ilişkileri artıyor.

İngiltere’ye yatırım yapan şirket sayısınında artış yaşanıyor.

Birleşik Krallık Yatırım ve Ticaret Ajansı’nın (UKTI) yıllık yatırım raporunda, 2012/13 döneminde İngiltere’ye yapılan yatırımın bir önceki yıla oranla %11 artarak, 1,559 projeye yükseldiği, yabancı yatırımcıların sağladığı istihdam seviyesinin ise bir önceki yıla oranla %51 artarak 170,096 kişiye ulaştığı belirtildi.

İngiliz Hükümeti’nin Ekonomik ve Kalkınma Programı’nda da belirtildiği gibi yabancı yatırımcıların İngiltere’ye gelmesinin öneminin altını çizen İngiltere Ticaret ve Yatırım Bakanı, Lord Green, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: ‘İngiltere birçok yabancı yatırımcının güven oyunu kazandı.

Ernst & Young, Financial Times ve UNCTAD ( Birleşmiş Milletler Ticaret & Kalkınma Konferansı) gibi büyük kuruluşlar da sundukları bağımsız raporlarda bunu doğruluyor. UNCTAD’ın rakamlarına göre, küresel yatırım %18 azalmasına rağmen, İngiltere’ye doğrudan yatırım %22 arttı. Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa’nın yanı sıra, gelişmekte olan ülkelerden de İngiltere’ye yatırımcılar geliyor. Yatırımcı profili ise farklı sektörlerden temsilcilerden oluşuyor.’

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkonsolos Yardımcısı Sayed Shah ise Türkiye’den İngiltere’ye yapılan yatırımlarda da artış olduğunu belirterek Türk şirketlerin, markalarını küresel arenaya taşımak için İngiltere’yi tercih ettiklerini ifade etti. Kahve Dünyası, Silk & Cashmere ve Florence Nightingale Hastaneleri gibi büyük şirketlere destek sağladıklarını da sözlerine ekleyen Shah, İngiltere Konsolosluğu’nda bulunan Yatırım Bölümü’nün, Türk şirketlerine projelerinin her aşamasında destek sağladığının altını çizdi.

İngiltere ve Türkiye arasında var olan ticari ve kültürel ilişkilere yeni bir ivme kazandırmak için Türkiye’de Büyükelçilik ve Başkonsolosluk tarafından yürütülen GREAT kampanyası da İngiltere’nin yatırım için ne kadar uygun bir ülke olduğunu göstermek ve aynı zamanda iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin daha fazla geliştirilmesini amaçlamaktadır. Daha önce farklı ülkelerde de yapılan bu kampanya ile, 2 yıl boyunca sürecek etkinlikler çerçevesinde, iki ülke arasındaki işbirliklerinin en üst seviyeye çıkartılması planlanmaktadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ernst & Young, Financial Times, GREAT, GREAT kampanyası, İngiltere, İngiltere Haberleri, İngiltere Türkiye, İngiltere Türkiye ilişkileri, İngiltere Türkiye iş ilişkileri, Londra, Sayed Shah, UNCTAD,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları