Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa’nın turizmde parlayan yıldızı İspanya

28 Ocak, 2016 | 18:23

İspanya 2015 yılı turizm şampiyonu İspanya, ağırladığı turist sayısıyla yeni bir rekora imza attı.

Avrupanın en önemli turizm destinasyonu İspanya, 2015 Aralık ayı ile yıl genelinde ağırladığı ziyaretçi verilerini açıkladı.

Açıklanan rakamlara göre; İspanya sadece Aralık ayında turist sayısını, bir önceki yıla oranla yüzde 8.9 arttırarak 4 milyon 469 bine yükseltti. İspanya’da en fazla tatil yapan ülkeler ise sırasıyla İngiltere, Almanya ve İtalya oldu.

2014 yılında 64 milyonun üzerinde seyahatseverin ziyaret ettiği İspanya, 2015’te ziyaretçi sayısını ortalama yüzde 6 oranında artırarak kendi rekorunu geliştirdi ve 72 milyon 167 bin turist sayısına ulaştı.

İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya yetti

2015 yıl genelinde İspanya’ya en fazla turis gönderen ülkeler, İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya oldu. 18 milyon İngiliz turistin seyahat ettiği İspanya’yı, Almanya’dan 12.5 milyon, İtalya’dan 6 milyon ve Fransa’dan 5.5 milyon kişi ziyaret etti.

Küresel kriz nedeniyle turizm sektöründe yaşadığı kan kaybını 2011 yılından itibaren atlatmaya başlayan İspanya, 2013 yılında 60 milyon turist sınırını aşarak rekor kırmıştı. İspanya’nın turizmdeki yükselişi 2014 yılında da devam etmiş, İspanya turizmi yüzde 7,1’lik artış oranı ile 2014 yılını 64,9 milyon ziyaretçi sayısına ulaşarak kapatmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanya, İspanya barselona, İspanya haberleri, İspanya Madrid, İspanya Turist, İspanya turist rekor, ispanya turist sayısı, İspanya turizm, İspanya turizm rakamları, İspanya Turu,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları