Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa Parlamentosu Schengen vizesine zammı onayladı!

04 Aralık, 2018 | 10:17

Schengen

Avrupa Parlamentosu Schengen vizesine zammı onayladı. Brüksel’de bir araya gelen Avrupa Parlamentosu Sivil Özgürlükler Komitesi, 15’e karşı 27 oyla vize kurallarını değiştirmeye yönelik yasa tasarısını onayladı.

Avrupa da zam konusuna el attı! Brüksel’de bir araya gelen Avrupa Parlamentosu (AP) Sivil Özgürlükler Komitesi, AB vize kurallarının güncellenmesini görüştü. Toplantı sonunda yapılan oylamada, komite üyeleri 15’e karşı 27 oyla vize kurallarını değiştirmeye yönelik yasa tasarısını kabul etti.

Schengen 80 euroya yükseliyor

Schengen bölgesi, 26 Avrupa ülkesinden oluşuyor. 60’tan fazla ülke vatandaşı Schengen bölgesi ülkelerine vizesiz seyahat edebilirken yüzün üzerinde ülke vatandaşlarından ise vize talep ediliyor. Tasarıya göre, AB’nin 100’ün üzerinde ülke vatandaşlarına uyguladığı olduğu seyahat vizesi ücretlerinde değişiklik yapılacak.

Avrupa Birliği ülkelerine vize başvurularında alınmakta olan 60 euroluk ücret 80 euroya çıkartılacak. Bu ücret, AB vatandaşlarının aile üyeleri, öğrenciler, araştırmacılar ve 12 yaşın altındaki çocuklardan alınmayacak.

Vize başvurusu 9 ay öncesine kadar…

Sanatçılar, profesyonel sporcular ve sık seyahat edenler için çoklu giriş vizeleri imkanı sağlanacak. Seyahatten 9 ay öncesine kadar vize başvurusu yapılabilecek. Vize başvurusu sırasında seyahat dönemine ilişkin sağlık sigortası talep edilmeyecek. Düzenlemenin yasalaşması için Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda oylanması ve AB Konseyi’nin onayı gerekiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
A&B, Avrupa Birliği, Avrupa Parlamentosu, Schengen ülkeleri, Schengen vizesi, Schengen zam, Seyahat vizesi, Sivil Özgürlükler Komitesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları