Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa’ nın en güzel görünümlü şehri; Edinburgh

16 Kasım, 2012 | 19:00

Edinburgh turları Türk Hava Yolları promosyonları ile son zamanların en çok dikkat çeken tur programları arasında hızla yerini almaya başladı.

Türk Hava Yolları’ nın başlattığı promosyonlar ile sadece 179 Euro ‘ ya İskoçya’ nın başkentini görme fırsatı yakalamak isteyenler için son gün 17 Kasım.

Edinburg Hakkında

İskoçya’ nın  tarihi ve kültürel miraslarını gözler önüne seren Edinburgh mimari yapıları ile de dikkat çekiyıor.

Edinburgh İskoçya’nın 1437 yılından beri başkentidir ve Glasgow’dan sonra ülkenin ikinci büyük kenti dir.

Yaz ayları boyunca düzenlenen geniş çaplı Edinburgh festivali şehre ayrı bir hava katıyor. Askeri müzik gösterisi “Edinburgh Military Tattoo”, her yıl Ağustos ayının üç haftası boyunca, uluslararası askeri orkestraların katılımıyla yine kalenin giriş bölümünde gerçekleştiriliyor. “Hogmanay” adıyla da bilinen yılın son günü kutlamaları ve bu kapsamda düzenlenen havai fişek gösterileri kente özgü bir diğer renk.

Avrupa’ nın en güzel görünümlü şehri; Edinburgh

Ortaçağ ve Georgian dönemlerine ait mimarisiyle dikkat çeken Edinburgh Avrupa’ nın en güzel görünümlü şehirleri arasında yer almaktadır. Şehrin ana caddesi olarak kabul edilen Royal Mile ‘da bulunan şatosu başta olmak üzere birçok tarihi ve turistik özelliğe sahiptir.

Edinburgh  Old Town ve New Town bölgeleri UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır.

Edinburgh alışveriş bakımından oldukça etkin bir şehir. Birilerine armağan almak için oldukça çok seçeneğiniz bulunuyor, üstelik her bir alışveriş yolculuğu kentin keşfiyle koşut gerçekleştirilebiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Edinburg Hakkında, edinburgh, Edinburgh alışveriş, Edinburgh Military Tattoo, Edinburgh Mimarisi, Edinburgh New Town, Edinburgh Old Town, Edinburgh turları, Glasgow, İskoçya' nın başkenti, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları HAberleri, Türk Hava Yolları promosyonları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları