Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa ‘nın 5 Gözde Kayak Merkezi

15 Şubat, 2017 | 14:19

genel foto turizm tatil seyahat

Avrupa’nın 5 Gözde Kayak Merkezi, kış aylarının vazgeçilmez tatili için tavsiye kayak merkezleri.

Kış ayları devam ederken karın tadını çıkarmak isteyen ve kayak yapmayı bir hobi haline getirmiş kişilerin arzuladığı ve istediği tatili yapmaları için tavsiye edilmiş 5 gözde kayak merkezi. Kayak merkezleri bir çok turist tarafından kış aylarının vazgeçilmezi, bu yazımızda sizlere Avrupa’nın 5 gözde kayak merkezini paylaşacağız.

1) Dört Vadiler ( İsviçre )

dört vadiler turizmtatil seyahat

İsviçre’nin 4 vadisi olarak adlandırılan Verbier, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz ve Thyon kayak merkezlerini birleştiriyor. İleri seviye kayakçıların tercihi olan bölge, dünyada ki kayak yarışlarına da ev sahipliği yapıyor. Pist toplamda 412 km ama 80 km’lik kısımda kayılabiliyor.

2) Üç Vadiler ( Fransa )

Üçvadiler turizm tatil seyahat

Dünya’nın en sosyetik ve lüks alanı olan Courchevel, Meribel ve Belleville yerlerin oluşturduğu ve 600 km’lik toplam pistin bulunduğu vadilerin oluşumudur. Lüks ve sosyetenin gözdesi olan yerde sadece Courchevel’in her bütçede oluşturulmuş evler bulunmaktadır. 600 km’lik kayak pistinin 210 km’si şu anda açık.

3) Dolomiti Superski  ( İtalya )

dolomiti superski turizmtatilseyahat

Doğu İtalya’da bulunan Alplerin eteği olan Dolomitler’de oluşturulan bir den fazla kayak merkez bölgesidir. 120 km’lik bölgede 35 km’si açık olan kayak merkezinde, 1,200 km’lik bir safari de yapmanı mümkün. Bu safari de, diğer bir kayak merkezi olan Cortina d’Ampezzo’yu ve Tirol, İtalyan mutfağı ile ünlenmiş Val Gardena’yı görebilir ve Safarinizi İtalya’nın incisi olan Venedik Şehrinde bitirebilirsiniz.

4) Bansko ( Bulgaristan )

bansko bulgaria turizmtatilseyahat

Bansko doğu Avrupa’nın son zamanlarda en iyi kayak merkezleri arasında yer almayı başardı. Kayak merkezinde 75 km’lik kayak pistinin 4 km’sinde kaymak mümkün. Ulaşımının rahat olması ve düşük bütçeli bir kayak merkezi olması kayak sevenlere cazip geliyor. Amatör kayakçılar için uygun bir merkez olması da önem teşkil ediyor.

5) Kiztbuhel ( Avusturya )

kitzbuhel turizmtatilseyahat

Günümüze kadar iyi korunmuş bir ortaçağ kasabasının yakınında kurulmuş ve kış sporlarının kalbi Tirol’ün en eski kayak merkezi olma özelliğini taşıyan Kiztbühel. 2015 Dünya Kayak Ödüllerinde “En iyi kayak merkezi” ödülünü alarak, hala en iyi olduğunu ve tarihi dokusuna sahip olduğunu kanıtladı. Bu konuda en iyi söz ise “the oldies but goldies” demek daha doğru.

 

Kış geçmeden değerlendirmeniz gereken Avrupa’nın 5 gözde kayak merkezini sizlerle paylaştık. Kış bitmeden, kışın keyfini çıkarmanız dileğiyle…

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Kayak Merkezleri, Avrupanın en gözde kayak merkezleri, Avusturya, Bulgaristan, Fransa, İsviçre, İtalya, Kayak Merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları