Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa Komisyonu, Yunan Adaları Kolay Vize Hizmetini Sonlandırılıyor

10 Şubat, 2017 | 09:22

Avrupa Komisyon Yunanistan

Avrupa Komisyonu , Yunan Adalarındaki Uygulanan Kolay Vize Hizmeti Sonlandırılma Kararı Aldı

Türk turistlerin, Yunan adalarına kolay girmesini sağlayan “kolay vize” dönemi, Yunan Dış İşleri Bakan Yardımcısının Yorgos Katrugalos Ege Adalarındaki milletvekillerine gönderdiği mektup da ” Avrupa komisyonu, doğu ege adalarının limanlarında Avrupa dışındaki ülkelerin vatandaşlarına kolay vize verilmesini kabul etmedi.”

Katrugalos,  dışişleri bakanlığının ısrarlı çalışmalarınında yanıt vermediğini ve Avrupa komisyonunun kararını değiştirmediğini belirtti.

Bu kararın, adalara kolay vize almasına en çok talep olan ülke Türkiye ve Türk turistleri etkileyeceğini düşünen yetkililer. Kolay vize kaldırılmasına rağmen, Yunanistan’a gitme talebinde olanların işlemlerinin hızlı yerine getirilmesi için konsolosluklara ekstra personel gönderilmesi kararı alındı.


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Komisyonu, Kolay Vize, Türkiye, Yunan Adaları, Yunanistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları