Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali İçin Geri Sayım Başladı

25 Ocak, 2017 | 10:45

Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali İçin Geri Sayım Başladı

Bu yıl  13’üncü kez gerçekleşecek Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali için geri sayım başladı.

Avrupa’nın en önemli kış sporları merkezlerinden biri olarak kabul edilen Erzurum, yetenekli genç sporcuları ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye, Avrupa’nın en önemli genç sporcularını ağırlamaya hazırlanıyor. 11-18 Şubat tarihlerinde Erzurum’da düzenlenecek 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin başlamasına sayılı günler kala hazırlıklar da son aşamaya geldi.

Daha önce aralarında 2011 Universiade ve 2012 Kuzey Disiplinleri U23 Dünya Şampiyonası gibi uluslararası seviyede birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapan Erzurum, bu kez de 14-18 yaşlarındaki genç yıldız adaylarını, 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’ndeki (EYOF) mücadeleleri için konuk edecek.

Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) tarafından her iki yılda bir düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’ne ilk kez ev sahipliği yapacak Türkiye için geri sayım başladı. Yaklaşık 40 ülkeden 807 sporcunun mücadele edeceği festivalin başlamasına kısa bir süre kala hazırlıklarda da son dönemece gelindi.

9 disiplinde yarışacaklar

11 – 18 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek EYOF 2017 Erzurum’da genç yıldız adayları, alp disiplini, biatlon, kayaklı koşu, curling, buz pateni, buz hokeyi, sürat pateni, kayakla atlama ve snowboard olmak üzere 9 dalda yarışacak.

69 milli sporcu mücadele edecek

Olimpiyat Oyunlarına katılma potansiyeli olan genç sporcuların keşfedilmesi açısından önem taşıyan organizasyonda Türkiye’yi 24’ü kız, 45’i erkek olmak üzere toplamda 69 sporcu temsil edecek.

Genç sporcular için bir Olimpiyat deneyimi olarak görülen Avrupa Gençlik Olimpik Festivali, ‘Yıldızlar Erzurum’da Parlıyor’ sloganıyla Palandöken ve Konaklı Tesisleri, Kayakla Atlama Kuleleri, Curling, Buz Hokeyi, Buz Pateni, Short Track salonlarında düzenlenecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erzurum, Kayak, Kış Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları