Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa Birliği’nden kritik Küba hamlesi

17 Ocak, 2014 | 13:14

Küba

Avrupa Birliği (AB)Küba politikasında radikal bir değişikliğe hazırlanıyor. Avrupa basınında yer alan haberlere göre AB, Küba’ya yönelik yaptırımları kaldırarak kapsamlı bir anlaşma imzalamayı planlıyor.

İspanyol El Pais gazetesinin haberine göre Küba’da Raul Castro’nun göreve gelmesiyle birlikte Avrupa ülkeleriyle ilişkilerin iyileştirilmesi yönünde olumlu mesajlar verilmeye başlandı. AB de Küba’da demokrasiye geçiş döneminde rol oynamak istiyor ve ikili ilişkileri iyileştirmek amacında. Uzmanlar ise anlaşma imzalanana kadar Küba’ya yönelik AB Ortak Tutum Kararlarının yürürlükte olacağını belirtiyor.

Gazete, Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans’ın da Küba’ya izolasyonun ilerisi için iyi bir yöntem olmadığını ve sorunların diyalogla çözülebileceği yönündeki açıklamalarına da yer verdi.

ABD Başkanı Barack Obama ve Dışişleri Bakanı John Kerry’nin de Küba ile yeni bir dönem istediği biliniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ab küba yaptırım, Avrupa Birliği, avrupa birliği küba, Küba, Küba AB, küba yaptırım, Raul Castro,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları