Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa Birliği’nden kritik Küba hamlesi

17 Ocak, 2014 | 13:14

Küba

Avrupa Birliği (AB)Küba politikasında radikal bir değişikliğe hazırlanıyor. Avrupa basınında yer alan haberlere göre AB, Küba’ya yönelik yaptırımları kaldırarak kapsamlı bir anlaşma imzalamayı planlıyor.

İspanyol El Pais gazetesinin haberine göre Küba’da Raul Castro’nun göreve gelmesiyle birlikte Avrupa ülkeleriyle ilişkilerin iyileştirilmesi yönünde olumlu mesajlar verilmeye başlandı. AB de Küba’da demokrasiye geçiş döneminde rol oynamak istiyor ve ikili ilişkileri iyileştirmek amacında. Uzmanlar ise anlaşma imzalanana kadar Küba’ya yönelik AB Ortak Tutum Kararlarının yürürlükte olacağını belirtiyor.

Gazete, Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans’ın da Küba’ya izolasyonun ilerisi için iyi bir yöntem olmadığını ve sorunların diyalogla çözülebileceği yönündeki açıklamalarına da yer verdi.

ABD Başkanı Barack Obama ve Dışişleri Bakanı John Kerry’nin de Küba ile yeni bir dönem istediği biliniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ab küba yaptırım, Avrupa Birliği, avrupa birliği küba, Küba, Küba AB, küba yaptırım, Raul Castro,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları