Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa Birliği vize muafiyeti kararını açıkladı

04 Mayıs, 2016 | 11:22

Fransa Paris

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Schengen ülkelerine yapılacak seyahatlerde Türk vatandaşları için vizelerin kaldırılması yönünde tavsiye kararı aldı.

NationalTurk’ün haberine göre;

Avrupa Birliği Komisyonu, Türk vatandaşlarına Schengen Bölgesi’ne girişte vize serbestisi uygulanması için karşılanması gereken kriterlere ilişkin değerlendirmesinin ardından vize muafiyeti tavsiyesinde bulundu. Komisyon karşılanması gereken 72 kriterin tamamının olmasa bile çok büyük bölümünün karşılandığına kanaat getirdi. Türkiye’den eksikleri bir an önce gidermesi talep ediliyor.

ispanya-barselona

AB Komisyonu’nun Türkiye’nin vizeden muaf ülkeler listesine dahil edilmesi dolayısıyla vatandaşlarına vize serbestisi uygulanması yönündeki tavsiyesi sürecin devamı açısından yaşamsal öneme sahip. Bu tavsiye teknik yeşil ışık niteliğinde. Ancak vize muafiyetinin sağlandığı anlamı taşımıyor. Vize muafiyetinin sağlanabilmesi için siyasi onay sürecinin de olumlu şekilde sonuçlandırılması şart. Bu süreçte ise hem Avrupa Parlamentosu’nun hem de AB Konseyi’nin onayı aranacak.

isvicre

Avrupa’da vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler

Avusturya, Belçika, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Hollanda, İspanya, İsviçre, İtalya ve Yunanistan gibi Türk seyahatseverlerin sıklıkla tercih ettiği popüler destinasyonlara vizesiz seyahat edilebilecek. Schengen üyesi olmadıkları için İngiltere ve İrlanda için vize uygulaması sürecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Birliği, Schengen, Schengen ülkeleri, Schengen vizesi, Son dakika, vize muhafiyeti, vizesiz avrupa, vizesiz gidilen ülkeler, Vizesiz seyahat,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları