Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

AVM’yi antik kentin üzerine diktiler, ardından imar barışı için başvurdular!

20 Temmuz, 2018 | 10:15

AVM'i antik kentin üzerine diktiler, ardından imar barışı için başvurdular!

AVM’yi antik kentin üzerine diktiler, ardından imar barışı için başvurdular. Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Myrleia Antik Kenti üzerine yapılan AVM, imar barışı için başvuruda bulundu.

Mudanya’da bulunan Myrleia Antik Kenti üzerine yapılan AVM, imar barışı için başvuru yaptı. Myrleia Antik Kenti üzerine yapılan ve yargı süreci devam eden Özdilek Grubu’na ait AVM’nin, imar barışından yararlanmak için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

AVM’yi antik kentin üzerine diktiler, imar barışı için başvurdular

Bursa’nın Mudanya ilçesinin ilk kurulduğu yer olan Myrleia Antik Kenti’nin üzerine alışveriş merkezi yapılmasına ilişkin dava süreci devam ederken, yer sahibi Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, antik kenti alışveriş merkezi olarak kullanmak için imar affına başvurdu.

AVM inşaatıyla ilgili süren dava için “bilirkişi raporuna” dayanarak verilen ret kararı, bilirkişi olarak atanan kişilerin görev alanlarının uyumsuzluğu nedeniyle Danıştay 14. Dairesi tarafından bozulurken, yargının arkasından dolanarak AVM’yi açmak isteyen Özdilek, imar affını fırsat bilerek, Yapı Kayıt Belgesi aldı.

Evrensel Gazetesi’nin haberine göre, Mudanya’da toprağın altında yatan tarihsel zenginliğin, sermayenin ve bireylerin özel çıkarları doğrultusunda yok edilmesine izin vermeyeceklerini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, alanın kamulaştırılması için çalışmalara başladı.

Başkan Türkyılmaz, “Sonuna kadar Myrleia için yasaların getirdiği ölçüde tüm hakkımızı kullanacağız” ifadesini kullandı.

“Günlerce nöbetler tuttuk, gerekirse yine tutarız”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Ömerbey Mahallesi’nde bulunan ve üzerine AVM inşaatı yapılan antik kentin geleceğe özgün haliyle bırakılabilmesi için kamulaştırma kararı aldıklarını belirtti.

Belediye avukatlarınca açılacak kamulaştırma davası ile imar affının arkasına sığınarak Mudanya’nın tarihini yok etmek isteyenlere izin vermeyeceklerini belirten başkan Türkyılmaz, “Günlerce nöbetler tuttuk, gerekirse yine tutarız. Bu tarihsel değere hep birlikte sahip çıkacağız. Tarihi talana geçit vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AVM, Bursa, Danıştay 14. Dairesi, Hayri Türkyılmaz, Hüseyin Özdilek, İmar Barışı, Mudanya, Mudanya Belediye Başkanı, Myrleia Antik Kenti, Özdilek Grubu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları