Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ATO’dan sağlık turizmiyle ilgili panel

04 Ekim, 2015 | 00:27

ato-ankara-ticaret-odasindan-saglik-turizmi-paneli

Ankara Ticaret Odası,müthiş bir ilke imza atarak sağlık turizmiyle ilgii panel düzenliyor.

ATO,sağlık turizmi panelinde sağlık turizmini tüm boyutlarıyla değerlendirilecek.

Panele, kamu ve özel sektör temsilcilerinin yanı sıra Kırgızistan, Hindistan, Rusya Federasyonu, Macaristan ve Azerbaycan’dan çeşitli isimler konuşmacı olarak katılacak.

Ankara Ticaret Odası (ATO), sağlık turizminin tüm boyutlarıyla ele alınacağı “Ankara’da Sağlık Turizmi Paneli” düzenleyecek.

ATO’dan yapılan açıklamaya göre, panel 7 Ekim’de ATO Meclis Salonu’nda gerçekleşecek. Panelde, Ankara’nın dünya çapında bir sağlık turizmi merkezi haline gelebilmesi için gelişmeye açık alanların belirlenmesi ve yapılması gerekenler konusunda bir yol haritası çıkarılması amaçlanıyor.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılması beklenen panelde, sağlık turizmi alanında Ankara’nın rekabet avantajları, uygulamada karşılaşılan sorunları ve çözüm önerileri, sektörün önde gelen isimleri tarafından tartışılacak.

Panele, kamu ve özel sektör temsilcilerinin yanı sıra Kırgızistan, Hindistan, Rusya Federasyonu, Macaristan ve Azerbaycan’dan sektörün önde gelen isimler konuşmacı olarak katılacak.

Panelin sonunda, “Ankara’da Sağlık Turizmi Strateji Önerileri” sonuç bildirgesi kamuoyu ile paylaşılacak.

– “Sağlık turizminde çok ciddi bir atılım yapabiliriz”

Panele ilişkin değerlendirmelerine yer verilen ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Ankara’nın üniversiteleri, hastane altyapısı ve termal kaynakları ile sağlık turizmi açısından gelecek vaat eden bir şehir olduğunu belirterek, “Unumuz var, şekerimiz var, sıra helva yapmakta” görüşünü paylaştı.

Kanada’dan Brezilya’ya, Hindistan’dan Kosta Rika’ya, Malezya’dan Küba’ya kadar pek çok ülkenin sağlık turizmi alanında birbiriyle yarıştığını vurgulayan Bezci, Türkiye’nin de bu alanda adını duyurmaya başladığının altını çizdi.

Son yıllarda yapılan sağlık yatırımları ve açılan özel hastaneler sayesinde tedavi amaçlı olarak Ankara’ya gelen turist sayısında büyük artış yaşandığını aktaran Bezci, “Ankara, hizmet kalitesi, hekime duyulan güven ve konaklama imkanları bakımından şanslı bir şehir. Elimizdeki imkanları daha iyi değerlendirebilirsek sağlık turizminde çok ciddi bir atılım yapabiliriz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ato, ato sağlık turizmi paneli, Hindistan, kosta rica, Küba, Malezya, Sağlık Turizmi, Sağlık Turizmi ankara, sağlık turizmi paneli,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları