Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Atlık Yaylası’nda düzenlenen şenlik ile doğal güzellikler tanıtıldı

29 Eylül, 2010 | 10:19

Kahramanmaraş Dağcılık Arama Kurtarma Derneği (KADAK) ile Orman Bölge Müdürlüğü Fotoğraf ve Doğa Sporları Kulübü tarafından organize edilen Ilıca Atlık Yaylası Dağcılık ve Doğa Şenliği, şehrin doğal güzelliklerinin tanıtımına katkı sağladı.

2 gün süren ve Gaziantep, Adana, Mersin ile Antalya illerinden de katılımın olduğu şenlikte, doğaseverler ilk olarak anıt ağaçlarının gezdi. Daha sonra 2 bin 50 rakımlı Atlık Dağı’na zirve tırmanışı gerçekleştiren dağcılara, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Halil Coşkun’un da katıldığı törende, belgeleri takdim edildi.

Şenlikle ilgili olarak bilgi veren KADAK Başkanı Sait Kılıçsallayan, “İki gün boyunca Kahramanmaraş’ın doğal güzelliklerini tanıtmak adına birçok faaliyet gerçekleştirdik. Ilıca Atlık Yaylası’nın turizme kazandırılması gereken nadide yerlerden biri olduğuna inanıyoruz. Bu bölge gerekli tanıtımlarla bir turizm cenneti haline getirilebilir.” dedi.

Kılıçsallayan, bölgede her türlü sportif aktivitenin de gerçekleştirilebileceğinin altını çizdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adana, Antalya, Atlık Yaylası, Atlık Yaylası Doğal Güzelikleri, Atlık Yaylası Doğal Güzellikler, Gaziantep, Ilıca Atlık Yaylası Dağcılık ve Doğa Şenliği, KADAK Başkanı Sait Kılıçsallayan, Kahramanmaraş Dağcılık Arama Kurtarma Derneği, Mersin, Orman Bölge Müdürlüğü Fotoğraf ve Doğa Sporları Kulübü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları