Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Atlasjet’ten “domuz eti” iddialarına yanıt

07 Eylül, 2009 | 13:32

Atlasjet Logo Arıza nedeniyle Roma’da kalan Atlasjet Havayolları uçağının İstanbul yolcularına, domuz etli sandviç verildiği iddialarına şirketten yanıt geldi.

İddiaları yalanlayan yetkililer “İstanbul’dan giden teknik ekibin çalışma yaptığı süre içinde Roma Havalimanı’nda bekleyen yolcularımıza havalimanındaki kafeteryadan istedikleri sandviçleri yiyip içebileceklerini söyledik. İş biraz uzayınca ikinci iaşe hizmetimizi peynirli pizza olarak yaptık. Daha sonra belli bir saat geçince yolcularımızı Roma’da lüks bir otele aldık. Domuz etli sandviç verilmesi söz konusu değildir. Roma’da arızalanan uçağa parça beklendi. Yolcularımızı gece Türkiye’den gönderdiğimiz yeni bir uçakla getirdik. Uçağımızın beklenen parçası da bugün öğleden sonra getirilip takılacak” dediler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atlasjet, Atlasjet arıza, Atlasjet Domuz eti, Atlasjet Havayolları, Atlasjet Roma, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
ets-atlasjet ortak yapım maduru yolcu
08 Eylül, 2009

öncelikle domuz eti hususunda; 4’ü hamile 144 yolcunun bulunduğu uçaktaki yolcular için yönlendilirilen büfeden çok sınırlı sayıda belki 10-15 kişi domuz eti olmayan sandviç edinebilmiştir, kalan yolcular geriye kalan domuz sandviçlerinden birini seçmek zorunda bırakılmış ve dolayısıyla aç kalmışlardır.
ikinci yemek servisinde bir sorun çıkmamıştır.

bunun dışında:
beklenen kalkış saati 02:15
22:00 havalimanına giriş
01:30 civarı ilk rötar ve bunu takiben yarım saat arayla saat 11:30a kadar yapılan onlarca rötar. ve yapılan tek açıklama 06:00’da gelecek teknisyenlerin beklendiği, sorunun çözülüp 07:00’da kalkılacağı idi. nitekim açıklamanın hemen ardından havayolu yetkililerine bizzat sorduğumda uçağın 10:00’dan önce havalanmasının mümkün olmadığı söylendi. havalimanı yetkilileri ile orada muhattabımız olan F kişisi arasında geçen italyanca diyaloğu anlayamadığımızdan saat 07:00’a kadar yalanlarla oyalandık. halbuki atlasjet’in roma havalimanında bir teknik ekibinin bulunmadığı, alitalia teknik ekibinin uçakla ilgileneceği, alitalia uçuşlarının 06:00’da başlayacağından alitalia teknik ekibinin mesaiye 06:00’da başlayacağı ve uçakla ilgilenmelerinin ve uçuşun yapılmasının 10:00’dan erken olmayacağını öğrenmemiz ile 5 saattir bizlere yalan söylendiğini farkettik. Bu arada Türkiye’den herhangi bir yetkiliye de ulaşmak mümkün olmadı. Muhattabımız olan F kişisi de kendisinde hiçbir irtibat numarasının olmadığını söylediğinden kendi imkanlarımızla da kimseye ulaşamadık. Ta ki italyan yetkililerden doğruyu öğrenip yolcular bağırıp çağırmaya başlayıncaya kadar. ortam gerilip F kişisi de zor durumda kalınca havalimanında Atlasjet’e ait operasyon müdürürün bulunduğunu ve olay ile bizzat ilgilendiğini belirtti. bu ise ayrı bir isyana neden oldu. nitekim biz 5 saattir kimseye ulaşamazken, F kişisi bize hiçbir irtibat bilgisi vermezken baskılarımız üzerine bu bilgiyi vererek olayın daha da büyümesine yardımcı oldu.
Sonuç olarak saat 12:00 civarında yani kalkışın olması gerektiği 02:15ten yaklaşık 10 saat sonra hem baskılarımız sonucu, hem ilgili yasa gereği, hem uçağın kalkamayacağı ve bizim daha fazla havalimanında tutulamamamız gerektiğinden otele giriş yapabildik. Sonrasında 22:00 estimated olan kalkış yine 1 saat rötar ile 23:00da kalkabildi. 21 saatlik net bir rötar meydana geldi.
Ayrıca; uçak havalimanına 21:00 civarında geldi, yani Türkiye’den geldiğini farzedersek bu da 18:00’da kalkış yaptığını gösterir, yoksa anında bir ikinci uçağın gönderilmesi sözkonusu değildir.
Ve; 12:00 – 13:00 arasında otele yerleşeceğimiz bilgisi verilene kadar geçen 10 saatten fazla süre içerisinde hiçbir doğru bilgi verilmemiş, ancak bizim çabalarımız sonucu italyan yetkililerden gerçek bilgi elde edilebilmiştir.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Eylül 8th, 2009 at 01:56 ets-atlasjet ortak yapım maduru yolcu mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları