Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

AtlasGlobal, Rusya ve Kazakistan’dan 2 milyon yolcu getirecek

15 Şubat, 2018 | 10:25

Rusya Türkiye

Rusya ve Kazakistan’dan Türkiye’ye turist yağacak. Atlasglobal iki ülkeden Antalya ve Dalaman’a 22 ayrı şehirden uçacak. Atlasglobal Havayolları, Anex Tour ve Intourist şirketleri ile yapılan anlaşmalar ile 2 milyonu aşkın turisti Türkiye’ye getirecek.

Rusya ve Kazakistan’dan Türkiye’ye turist yağacak. Atlasglobal Havayolları iki ülkeden Antalya ve Dalaman’a 22 ayrı şehirden uçacak. Atlasglobal Havayolları, Anex Tour ve Intourist şirketleri ile yapılan anlaşmalar ile 2 milyonu aşkın turisti Türkiye’ye getirmeyi hedefliyor.

Rusya ve BDT ülkelerinde 22 yeni hat noktası ile uçuş yoğunluğunu arttıran Erken rezervasyon döneminde satışların yüzde 25’ini gerçekleştiren Atlasglobal Havayolları, Antalya’ya 1 milyon 750 bin, Dalaman’a ise 300 bine yakın turist taşıma hedefinde.

Yurt dışı büyümesine hız kesmeden devam eden Atlasglobal Havayolları, geçtiğimiz yıl Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerindeki performans ve elde ettiği başarı sonucunda 2018 yılı için 3 katına çıkan talebe yetişmek için destinasyonlarını 22 gibi rekor sayılacak biçimde attırma kararı almıştı. Atlasglobal Havayolları kapasitesini artırmasına karşın halen yoğun talebe yetişmekte zorluk çekmekte.

Atlasglobal Havayolları, Rusya ve Kazakistan’dan 2 milyon yolcu getirecek

Büyüme konusunda yurt dışındaki tarifeli uçuş noktalarını çoğaltmaya devam edileceğini söyleyen Atlasglobal Havayolları’nın Rusya ve BDT Bölge Temsilcisi Orhan Sancar, Antalya ve Dalaman çıkışlı direkt seferlerin Rusya’daki 19 yeni uçuş hattının başta St. Petersburg ve Moskova gibi önemli şehirleri kapsadığını, Kazakistan uçuş noktalarının Astana, Almati ve Karaganda olarak belirtti.

Rusya ağırlıklı olmak üzere BDT’deki yeni uçuş noktalarına hem Antalya hem de Dalaman’dan köklü bir tur operatörü ortakları ile tarifeli uçuşlar düzenleyerek ana hedeflerinin ülkemize gelecek olan turist sayısını çoğaltmak ve perakende pazarlama yöntemi ile turizmin 12 aya yayılması olarak belirten Sancar, Atlasglobal’ın hizmet kalitesiyle de Rusya ve Kazakistan’da en çok tercih edilen şirket olduğunu, bu nedenle pazardaki rakip havayollarının hizmet kalitelerini yeninden gözden geçirmek zorunda kaldıklarını sözlerine ekledi.

Atlasglobal Havayolları, 4 yıldızlı havayolu ödülünü alan 40 havayolundan biri

Havacılık sektörüne yönelik araştırma ve değerlendirmeleri ile saygı gören, dünyadaki havayolu ve havaalanı şirketlerini uluslararası kalite standartlarına göre değerlendiren İngiltere merkezli denetleme kurumu Skytrax tarafından 4 yıldızlı havayolu ödülünü alan 40 havayolundan birinin Atlasglobal Havayolları olduğunu ifade eden Orhan Sancar, hizmet anlayışlarından ödün vermeden yollarına devam edeceklerini belirtti.

Orhan Sancar, şirket olarak Kazakistan’da Intourist, Anex, Kompas ve ABK Travel’ın, yolcularını taşıyacaklarını söyleyerek, bu ülkedeki kapasitenin % 70’inin Anex, % 20’sinin Intourist ve % 10’unun diğerleri, Rusya’da ise % 40’ının Anex, yüzde 60’ının ise Intourist’ce kullanılacağını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABK Travel, Almatı, Anex, Antalya ve Dalaman, Astana, Atlasglobal Havayolları, Intourist, Kompas, Moskova, Rusya ve Kazakistan, Skytrax, St. Petersburg,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları