Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Atlas Okyanusu’nu Kürekli Tekne İle Geçti

15 Mart, 2017 | 09:16

Chris Bertish Kurekli Tekne atlas okyanusu

Güney Afrikalı 42 yaşındaki Chris Bertish, Atlas Okyanusu’nu Kürekli Tekne İle Geçen İlk Kişi Oldu.

Bu ilginç macera Fas’ın Agadir kentinde başladı. Chris Bertish, 93 gün okyanus’da kalarak Atlas Okyanusunu geçmeyi başardı. İlk kez denenen sıra dışı olay, İngiliz tekne tasarımcısı Fil Morrinson’un Chris Bertish için özel tasarladığı bir kürekli tekne ile gerçekleşti. 93 gün süren yolculuk 9 mart günü Karayip’de bulunan Antigua adası sınırlarına girmesi ile son buldu.

Kürekli Tekne’nin Özellikleri Herkesi Şaşırttı

chris bertish varisi antigua

Özel tasarım kürekli teknede, Bertish için tasarlanmış ufak bir kabin teknenin ön kısmında yer almakta, GPS sistemleri, radyo, otomatik pilot sistemi, uydu telefonu ve elektrik üretimi için ise güneş panelleri bile bulunmaktadır. Güney Afrikalı maceracı gezgin günde ortalama 69 km yol kat edebilmiş ve yolculuğunun son gününde ise 96,5 km’lik yol kat etmiştir.

Bertish, varışa bir saat kala Facebook üzerinden yaptığı paylaşım ile şu ifadeler bulundu; “Bugüne ulaşmak için kendimi bildiğim günden beri çok çalıştım. Son beş yıl içerisinde bu projeyi hayata geçirmek için herşeyimi verdim ve herşeyimi kaybetme riskini göze aldım.” belirtti.

Bertish’in Varış Noktası; Antigua Adası

antigua adasi karayip denizi

Bertish’in burayı seçme amacı Ada’nın tarihi bir keşif’de isminin Kristof Kolomb tarafından 1493’de verilmiş olması ile adanın varış teri olması belirlenmiştir. Antigua adası, Karayip denizinde yer alan ufak bir adadır. Tarihi anlamda İspanyolların elinde bir dönem bulunan ada, doğal güzellikleri ile de meşhurdur. Bir çok Kruvaziyerin uğrak yeri olan adanın yakınında puerto rico, küba ve dominik cumhuriyeti bulunmaktadır.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antigua Adası, Atlas Okyanusu, Chris Bertish, Kürekli Tekne,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları