Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Atina’da yaşayan Ispartalılar Alanya’yı gezdi

27 Ağustos, 2010 | 16:22

Yunanistan’ın başkenti Atina’da faaliyet gösteren Ispartalılar Derneği’nin Başkanı Sapountzakis Charalabos ve yönetim kurulu üyeleri Alanya Belediye Başkan Vekili Kemal Dere’yi ziyaret etti.

Çoğunluğu Isparta’dan Atina’ya göç etmiş üyelerden oluşan Ispartalılar Derneği Başkanı Sapountzakis Charalabos, Alanya’yı çok sevdikleri için ziyaretlerde bulunmak üzere geldiklerini söyledi. Aynı zamanda Yunanistan Neo Ionia’daki Alanyalılar Derneği’nin de üyesi olduğunu belirten Charalabos, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’na olan sevgisini dile getirdi. Charalabos, “Başkan Sipahioğlu’nun kibar bir şahsiyeti var. Türkiye dışında birçok insanın gönlünü kazanmıştır.” dedi.

Yunanistan’daki Ispartalılar Derneği ile ilgili bilgi veren Charalabos, 93 Yunanlı ile Alanya’ya geldiklerini söyledi. Atina’da Ispartalılar Derneği’nin sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet gösteren en büyük dernek olduğunu belirten Charalabos, “Biz Türkiye’yi çok seviyoruz, atalarımızın, annelerimizin doğduğu toprakları çok seviyoruz, burada olmaktan ve bize gösterilen ilgiden çok memnunuz.” diye konuştu.

Belediye Başkan Vekili Kemal Dere de Alanya’ya ilk turist olarak gelip sonra mülk edinerek yaşayan çok sayıda yabancının olduğunu kaydetti. Dere, ziyaretlerinden dolayı Atina’daki Ispartalılar Derneği yetkililerine teşekkür etti. Charalabos, Isparta ve Alanya’nın eski ve yeni resimlerinden derlenen bir kitabı da Alanya Belediyesi’ne hediye etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atina, Atina Balayı, Atina Otel, Atina Turları, Atina'da Yaşayan Ispartalılar, Ispartalılar Derneği'nin Başkanı Sapountzakis Charalabos, Kemal Dere, Sapountzakis Charalabos, Yunanistan Neo Ionia,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları