Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Atina’da belediye binası Türkiye için kırmızı beyaz

13 Aralık, 2016 | 15:23

atina-turk-bayragi

İstanbul’da Vodafone Arena yanında düzenlenen hain terör saldırısının ardından Avrupa başkentlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da belediye binası, İstanbul’da gerçekleştirilen terör saldırısı sonrasında Türk bayrağının renklerine büründü. Atina Belediye Başkanlığı tarafından alınan kararla İstanbul ile dayanışma içinde olunduğunu göstermek amacıyla bina, bu akşam Türk bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.

Yunan hükümet yetkilileri, saldırıyı kesin bir dille kınadıklarını açıklamış, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras da Başbakan Binali Yıldırım’ı arayarak taziyelerini iletmişti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, Yunanistan Başbakanı Çipras, dün gerçekleşen hain terör saldırısı çerçevesinde taziyelerini iletmek için Başbakan Yıldırım’ı telefonla aradı.

Telefon görüşmesinde söz konusu terör saldırısını şiddetle kınadığını belirten Başbakan Çipras, başta saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları olmak üzere, tüm Türk halkına ve hükümete başsağlığı, yaralananlara acil şifa diledi. Başbakan Çipras, Yunanistan olarak terörü kaynağı ne olursa olsun lanetlediklerini, bu bağlamda Türkiye’nin terörle mücadelesine güçlü destek verdiklerini ve Türkiye ile dayanışma içinde olduklarını vurguladı.

Taziye dilekleri ve dayanışma mesajı için Çipras’a teşekkür eden Başbakan Yıldırım ise, Türkiye’nin DEAŞ, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle eş zamanlı yürüttüğü mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini dile getirdi. Başbakan Binali Yıldırım, terörün küresel bir tehdit olduğunu hatırlatarak bu tehditle mücadelenin uluslararası iş birliği gerektirdiğini, bu bağlamda komşu Yunanistan’ın iş birliğinin ve Türkiye ile dayanışmasının büyük önem taşıdığını ifade etti.

Görüşmede Çipras’a Türkiye-AB ilişkileri ve iş birliği konusundaki Türkiye’nin beklentilerini de aktaran Yıldırım, iki ülke arasında ulaşım alanındaki ilişkilerin daha ileri bir seviyeye taşınması için somut adımlar atılması konusunda ortak çaba göstermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Görüşmede Yıldırım ile Çipras’ın, her alandaki ikili ilişkilerin geliştirilmesi için yakın siyasi diyaloğun sürdürülmesi konusunda mutabık kaldıkları kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleksis Çipras, Atina, Türk Bayrağı, Vodafone Arena, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları