Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Atina yeni kültür merkezine kavuştu

15 Temmuz, 2016 | 12:38

Yunanistan’ın Başkenti Atina, hiç beklenmedik bir anda göz kamaştırıcı bir Kültür merkezine sahip oldu.

Atina’da, içinde opera ve milli kütüphane de barındıran iki modern bina, park, konser ve oyun alanları ile binaları teğet geçen 400 metrelik kanal inşa edildi.

Ekonomik krizin hala devam ettiği ülkede yaptırılan “Stavros Niarchos- Opera ve Kültür Merkezi” aynı adı taşıyan ünlü Yunan armatör Stavros Niarchos’un bıraktığı serveti yöneten vakıf tarafından inşa edildi.

Yunanistan’ın turizm sektöründen başka en önemli gelir kaynağını oluşturan gemicilik sektörünü kuran dünyaca ünlü Yunan armatörlerinden Aristo Onassis ve Stavros Niarchos’un yüklü servetlerini yöneten iki ayrı vakıf, bıraktıkları miras kuralları uyarınca Yunan devletine çeşitli bağışlarda bulunuyor.

Stavros Niarchos

Bu çerçevede Onassis’in 1950 ve 60 yıllarındaki en büyük rakibi olan Stavros Niarchos’un vakfı, Atina’nın eski hipodromunu barındıran 170 dönümlük alanında bir opera ve bir milli kütüphane barındıran iki modern bina ile bu görkemli binaların üzerinden geçen büyük bir park; park içinde konser, oyun alanları ve binalara paralel 400 metrelik bir kanal inşa etti.

Sabah gazetesinden Stelyo Berberakis’in haberine göre, ünlü İtalyan mimar Renzo Piano’nun yarattığı eser, 596 milyon euroya mal oldu. Binalar ve park alanının tanıtımını yapan Vakıf Başkanı Andreas Drakopulos, opera ve kütüphane merkezinin eylülden itibaren kapılarını açacağını anlatıp işletmesinin devlete aktarılacağını ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
akropol, Aristo Onassis, Atina, atina akropol, atina opera, Atina yunanistan, kültür merkezi, opera, Renzo Piano, Stavros Niarchos, Yunanistan,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları