Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Atina’nın saklı cenneti Anafiotika

21 Ekim, 2015 | 11:39

atina yunanistan Yunanistan’ın başkenti Atina’da şehrin içinde gizlenmiş saklı bir cennet Anafiotika…

Anafiotika, Atina seyahatiniz esnasında görmeniz gereken ve belki de hayran kalacağınız yerlerin en başında gelebilir.Seyahatiniz sınırlı günlerden oluşuyor ise ilk etapta Akropolis ve diğer tarihi mekanları görmek istemeniz normal olacak. Fakat siz yine de 1-2 saatinizi ayırarak Atina şehrinin içerisine gizlenmiş bu saklı cenneti görmeden Atina’dan ayrılmayın.

Anafiotika, Atina’da bulunan Akropolis tapınağının hemen eteklerinde bulunan bir bölgenin ismi. Özellikle Yunanistan’da her kelimenin ve ismin bir hikayesi olduğu gibi tabiki Anafiotika’nın da bir hikayesi bulunuyor. Bu noktada Anafiotika bölgesi ile ilgili yaygın olan bir hikaye bilinmektedir. Hikayeye göre, 1841 yılında Yunanistan kralı, bağımsızlığını yeni kazanmış olan ülkesinin başkentini yeniden inşa etmek istemektedir. Bu sebeple Atina’nın yeniden inşa edilmesi için ülkenin Kiklad Adaları’na bağlı Anafi Adası‘ndan yerlileri ana karaya getirtmiş ve start vermiştir.

Anafiotika atina yunanistan

Fakat Anafi adasından gelen yerlilerin bildikleri tek bir mimari bulunmaktadır: O da kendi adalarında yaşadıkları beyaz taş evlerden yapılmış, pencereleri mavi renkte ve tavanları yazın sıcak dolayısıyla uyumaya müsait düz teras evleridir. İşçiler de “dur şuraya otoparklı havuzlu gökdelenler yapalım” dememiş, bildikleri yolda ilerlemişler. Ve ortaya küçük Anafi anlamına gelen Anafiotika mahallesi/bölgesi kurulmuş.

Anafiotika mahallesinde dolaşırken kendinizi Atina’da değil de, Santorini’de dolaşıyormuş gibi hissedeceksiniz. Bunun sebebi de Anafi yerlilerinin kendi evlerini Anafiotika’da inşa etmesinden kaynaklanıyor (komsudaneoluyor.net).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anafiotika, Anafiotika atina, Anafiotika nerde, Anafiotika yunanistan, Atina, Atina yunanistan, Yunanistan Turu,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Mehmet
21 Ekim, 2015

Yunanistan hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Komşuda Ne Oluyor sayfamı ziyaret edebilirsiniz 🙂

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ekim 21st, 2015 at 12:39 Mehmet mention something about this post....
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları