Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Akropolis’te nöbetçi skandalı

30 Eylül, 2009 | 15:44

Akropolis Yunanistan’ın başkenti Atina’nın sembolü Akropolis’te, bazı nöbetçilerin turistlerden ve acentelerden aldıkları para karşılığı mesai saatleri dışında da müzeyi açık tuttukları, ayrıca mabetteki depolarda bulunan temizlik malzemelerini evlerine götürdükleri ortaya çıktı.

Alter televizyonunda yayımlanan haber programı Sarı basın’a göre, Akropolis mabedinin korunmasıyla görevli bazı nöbetçiler aralarında anlaşarak, mabedin kapalı olduğu saatlerde zengin turistlerin girip dolaşmalarına göz yumuyorlar, gerek turistlerden topladıkları bahşişleri, gerekse acentelerden aldıkları paraları aralarında bölüşüyorlardı.

Nöbetçilerin aralarındaki telefon görüşmeleri kayıtlarının yayımlandığı programda, bazı nöbetçilerin depoya girerek, deterjan, tuvalet kâğıdı ve çeşitli temizlik malzemesi çalıp evlerine götürdükleri de anlaşıldı. Kayıtlarda nöbetçilerin “Bugün 170 euro topladım” veya “Senin deterjana ihtiyacın var mı?” dedikleri duyuldu. Akropolis’in müdürü Aleksandros Matris, kültür bakanlığını durumdan haberdar ederek, yeminli soruşturma başlatılmasını istediğini söyledi. (Radikal)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akropolis, Alter TV, Atina, Atina Akropolis, Atina Balayı, Atina Gezi, Atina Gezisi, Atina Otel, Atina Oteller, Atina Otelleri, Atina Tatil, Atina Turları, Atina Turu, Yunanistan, Yunanistan turları,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları