Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ATB Başkanı Çandır: EXPO kanununun ekim ayında çıkmasını bekliyoruz

28 Eylül, 2012 | 12:42

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, EXPO ile ilgili kanunun ekim ayında çıkmasını beklediklerini ancak TBMM’nin yoğun çalışmalarından dolayı yılsonuna kalabileceğini söyledi.

ATB eylül ayı meclis toplantısında yapılan çalışmaları anlatan Çandır, çiçek ve çocuk temalı EXPO 2016 ile ilgili üyelere bilgi verdi. EXPO’yu cami avlusunda bekleyen çocuğa benzeten Çandır, “Çocuğun hamisi Tarım Bakanlığı ancak bu çocuğa bir aile aranıyor. Ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclis’i açılınca kanun çıkar beklentisi var ancak Meclis gündemi nedeniyle EXPO kanunu yılsonuna kalır diye bir tahmin var. Bekleyeceğiz, kanun çıktıktan sonra EXPO şekillenecektir.” diye konuştu. Herkesin kendine göre bir EXPO algısı oluştuğunu belirten Çandır, ‘EXPO’ya nasıl katkı koyarız’ diye değil, ‘EXPO’dan nasıl faydalanırız’ diye bir yaklaşım olduğunu savundu.

Fuar gibi algılanan EXPO’nun ülkenin tanıtımı ve ekonomisine katkı sağlayacak sergi olduğuna dikkat çeken Çandır şunları söyledi: “Layıkıyla yapılacak bir EXPO, hem Antalya kent yaşamına hem de ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayacak. EXPO vesilesiyle şehrin altyapı eksiklikleri ve ulaşım sorununun giderilmesi gerekiyor. EXPO, en çok da küçük esnafa katkı sağlayacak. Otelden çıkmayan turist EXPO alanının gezmek için çıktığında esnafla buluşacak. EXPO çerçevesinde çocuklarla ilgili kentte etkinlikler yapabiliriz. Bu fırsatla belki Antalya bir kongre merkezi kazanabilir. Simgesel bir kongre merkezi tasarlanabilir. EXPO bittikten sonra da önemli kongreler bu merkezde düzenlenebilir.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Çandır, Antalya Ticaret Borsası, ATB Başkanı, ATB Başkanı Çandır, Çandır, EXPO, EXPO 2016, EXPO kanunu, İzmir EXPO, Turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları