Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Atatürk’ün Selanik’te bulunan evindeki nar ağacı tedavi edilecek!

17 Mart, 2018 | 14:47

Ataturkun Selanikte evindeki nar agaci tedavi edilecek

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukluğunun geçtiği Selanik’te bulunan evinin bahçesindeki asırlık nar ağacı korumaya alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukluğunda gölgesinde oyun oynadığı, Yunanistan’ın Selanik kentinde bulunan evinin bahçesindeki asırlık nar ağacını tedavi etmek amacıyla korumaya aldı ve bir ekip görevlendirdi.

Birkaç yıldır Selanik Atatürk Evi’nin bahçesinde bulunan nar ağacının bakım ve tedavisini gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yunanistan’a yeniden bir ekip gönderecek.

İBB Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Atatürk Evi bahçesindeki nar ağacının ömrünün uzatılmasına yönelik gerekli tedbir ve tedavi yöntemlerinin tekrar uygulanması amacıyla bir ekibin görevlendirilmesini talep etti.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Selanik Turu Atatürk Evi Turu sizi bekliyor.

İBB AB ve Dış İlişkiler-Çevre ve Enerji Komisyonunda olumlu görülen talep, Meclis toplantısında ele alındı. Meclis üyeleri, oy birliğiyle Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukken gölgesinde oyunlar oynadığı asırlık nar ağacının bakım ve tedavisi için Selanik’e ekip göndermesini kabul etti.

Atatürk Eviiçin oluşturulan ekip, 23-25 Mart 2018 tarihleri arasında Selanik’e giderek nar ağacının bakım ve tedavisini gerçekleştirecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atütürk'ün evi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Nar ağacı, Selanik, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları