Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Atatürk Havalimanı’nda yeni dönem başladı!

11 Ocak, 2018 | 16:30

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda uçağa iki kez biletsiz binen Rıdvan K.’nın, şeritle kapatılmış ve o an kullanılmayan X-Ray cihazının arasından geçerek alana girdiği ortaya çıktı. Olayın ardından güvenlik noktalarında yeni düzenlemeye gidildi, yolcuların biletlerinin kontrol edildiği ve arandığı noktalarda yeni güvenlik önlemleri alınmasına karar verildi.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali arındırılmış salona girerek biletsiz uçağa kadar giren Rıdvan K.’nın, uçağa gitmek için güvenlik kontrolünden nasıl geçtiği belirlendi. Rıdvan K.’nin, arındırılmış salona, şeritle kapatılmış ve o an kullanılmayan X-Ray cihazının arasından geçerek girdiği açıklandı.

Sevgilisine gitmek için…

Rıdvan K.’nın, Antalya uçağına iki kez biletsiz binmeye çalışmasının nedeni de ifadesiyle açıklığa kavuştu. Rıdvan K. ifadesinde, Antalya’daki sevgilisini görmeye gitmek istediği için bunu yaptığını ifade etti.

Soruşturma açıldı

İstanbul Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği olayı araştırması için bir kişiyi görevlendirilirken, ihmali olan tüm personel hakkında da idari soruşturma başlattı.

Olayın ardından tüm kurum ve kuruluşlarla toplantı yapan Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği, böyle bir olayın yaşanmaması için tüm personelini uyararak, daha dikkatli olmasını istedi.

Yeni düzenleme geldi

Özel bir firmanın İstanbul – Antalya seferi yapacak olan uçağına Rıdvan K. isimli bir vatandaşın binmesinin ardından güvenlik noktalarına yeni düzenleme getiriliyor. Yeni düzenleme faaliyete geçtiğinde dedektörlü bir kapı kullanılmadığı zaman camlı turnike ile geçişe kapalı hale getirilecek. İki kontrol noktasının önüne de güvenlik masası kurulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı yeni dönem, Biletsiz yolcu, İstanbul - Antalya, İstanbul Atatürk Havalimanı, Mülki İdare Amirliği, Rıdvan K,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları