Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Atatürk Havalimanı’na “En iyi havalimanı” ödülü

24 Mart, 2010 | 19:48

İstanbul Atatürk Havalimanı, İngiltere merkezli araştırma grubu Skytrax tarafından Güney Avrupa’nın “En İyi Havalimanı” ödülüne layık görüldü.

İkinci ve üçüncülük ödüllerini  ise İspanya’nın Barselona ve Madrid havalimanlarının kazandığı bildirildi.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen törende ödülü alan TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, bir konuşma yaptı:

“Her gün yaklaşık 80 bin yolcuya hizmet veren İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yolcularımızın konforunu artırmanın yanı sıra sunduğumuz hizmet kalitesinde ve hava yollarına sağladığımız hizmette de fark yaratıyoruz. İşletmesini sürdürdüğümüz ve gelişimi ve büyümesi yönünde yatırımlarımıza hızla devam ettiğimiz Atatürk Havalimanı’nın, Güney Avrupa’nın En İyi Havalimanı seçilmesi bizim için en büyük gurur. Aldığımız ödüller bizlere doğru işler yaptığımızı gösteriyor.”

Atatürk Havalimanı’nın 2009 yılında da Skytrax tarafından Güney Avrupa’nın En İyi İkinci Havalimanı seçildiğini de söyleyen  Kemal Ünlü, “Atatürk Havalimanı 2009 yılında yüzde 33 oranında transit yolcusunu artırmış bir havalimanıdır ve halihazırda yılda 30 milyon yolcuya hizmet sunuyoruz. Aldığımız ödüller, Atatürk Havalimanı’nı işletmeye başladığımız günden bu yana tüm gelişme ve değişimlere adapte olabilme başarımızı da yansıtıyor” ifadesini kullandı.
Ünlü, Atatürk Havalimanı’nın, kategorisinde, Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya ve Balkanlar’daki tüm havalimanlarının önünde yer aldığını vurguladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, Atatürk Havalimanı En İyi Havalimanı Ödülü, Atatürk Havalimanı Haberleri, Atatürk Havalimanı Ödül, En İyi Havalimanı, En İyi Havalimanı Haberleri, En İyi Havalimanı Ödülü, En İyi Havalimanı Portekiz, En İyi Havalimanı THY, Fransa, İspanya, İtalya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları