Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Atatürk Havalimanı yönetimi hanutçulara karşı önlem alıyor

26 Kasım, 2010 | 10:44

Atatürk Havalimanı’ndan sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın hanutçuluk yaparak yolcuları taciz edenlere karşı savaş açtı.

Yolcuların en çok rahatsız edildiği dış hatlar terminali geliş katındaki turizm ofislerini denetleyip çalışanları ile konuşan Ahmet Aydın, Türkiye’nin göz bebeği olan havalimanında hanutçuluğu bitireceklerini söyledi.

Vali Yardımcısı Aydın, Emniyet Şube Müdürü Şener Yılmaz, DHMİ Genel Müdürü Celal Özuğur ve TAV Atatürk Havalimanı Genel Müdürü Kemal Ünlü ile hanutçuluk yapıldığı belirtilen turizm firmalarının bulunduğu alanları gezdi.

Yolcuların rahatsız edildiği ve fahiş fiyatlar talep edildiğine yönelik çok ciddi şikayetler geldiğini vurgulayan Aydın, “Güvenlik komisyonunda hanutçuluğa çözüm için toplantı yaptık. Alınan kararı rent a car, otel rezervasyonu ve turizmin diğer alanlarında çalışan firmalara tebliğ ettik. Hanutçuluk yapan ofisleri öncelikle 3, tekrarlarsa 7 yine yaparlarsa kapatma yoluna gideceğiz. Çok çirkin bir görüntü var. Çok turist mağdur ediliyor. Birçok insan şikayette bulunuyor. Sultanahmet’e gitmek için 650 lira, Bakırköy’e 240 lira ödedikleri şikayetinde bulunanlar oldu. Hanutçuluk yapana verilen 70 liralık ceza caydırıcı değil. Bir firmaya 380 tane ceza kesilmiş, bazılarının 250 cezası var” dedi.

Aydın, hep birlikte el ele verip hukuk çerçevesinde bu sıkıntıdan havalimanını kurtaracaklarını tekrarladı.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi yönetimi ile de görüştüklerine işaret eden Vali Yardımcısı Aydın, kendilerinin hanutçuluk yapan bir çalışanları tespit edildiği takdirde işten çıkaracakları sözünü verdiğini ifade etti.

HERKESİ AYNI YERE SIKIŞTIRAMAYIZ

TAV Atatürk Havalimanı Genel Müdürü Kemal Ünlü de, dış hatlar geliş katında 17 adet rent a car ve otel rezervasyon şirketi bulunduğunu kaydederek, çıkış kapılarının yerini bu firmaların önerileri doğrultusunda değiştirdiklerini anlattı. Ünlü, “Gelen yolcuların ticari mekanlarla göz temasını sağlamaları için kapıları önceki yerinden 48 metre farklı noktalara taşıdık. Orta yolu hukuk ve önerilere göre bulmaya çalıştık. Ancak bütün mekanları aynı yere koymamız mümkün değil.” diye konuştu.

Ünlü ayrıca, ticari taksicilerin terminal içerisinde yolcuları rahatsız edip, turizm firmaları ile aralarında huzursuzluk çıkardıklarına da işaret etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, Atatürk Havalimanı Hanutçu, Hanutçu, Havalimanı Hanutçular, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın, Kemal Ünlü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları