Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Atatürk Hava Alanında harç pulu çilesi

15 Ekim, 2011 | 11:51

Değişen sistem nedeniyle Atatürk Havalimanı ‘nda yolcular harç pulu satış bankolarının önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Yurtdışı çıkış harç pulunu daha önce isteyenin parasını ödeyerek istediği kadar alabiliyordu.  Atatürk Havalimanı ‘nda Defterdarlık tarafından yayımlanan bir İç Genelge ile sadece pasaport biniş kartı veya bilet  gösterelere verileceği ve görevli memur tarafından da gösterilen bu belgelerden birisinin üstüne yapıştırılacak.  Bu uygulama ile Atatürk Havalimanı ‘nda bulunan bankolarının önünde kuyruklar oluşmaya başladı. Yolcular uçağı kaçırma riskleri olduğunu belirterek görevlilerle tartışmaya başladılar.

Konu hakkında açıklama yapan yetkililer “Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminalinde faaliyet göstermekte olan Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu müdürlüğümüzce tespit edilen hatalı uygulamalar nedeniyle 23.03.2007 ‘de yayımlanan genelgenin çalışma usul ve esasları yeniden düzenlendi. Harç pulu yolcunun ibraz edeceği pasaport,boarding veya bilet üzerine veznedeki görevli memur tarafından yapıştırılacaktır.”

Defterdarlık yetkililerinden alınan bilgiye göre uygulamanın, dört yıl önce bu günkü şekliyle başlatıldığı, ancak zaman içinde istismar edildiği belirtilerek, “Tekrar ilk başladığımız güne döndük. Ancak pul satışı olmayan VİP salonuna bir banko koyacağız. Ayrıca özel uçakların gittiği Genel Havacılık Terminalinde de işletici firmaya zimmetli toptan satacağız. Oradan giden yolcuya pulu onlar satacak” şeklinde açıklamalar yapıldı.

Yurt dışı çıkış harç pulları Maliye Bakanlığı bankoları dışında bankalar tarafından da satılıyor. Vatandaşlar hiçbir ticari değeri olmayan ve sadece yurt dışına çıkan vatandaşların almak zorunda olduğu bu pullar için başlatılan bu uygulamanın bir an önce düzeltilmesini istiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Hava Alanı, Atatürk Hava Alanı Dış Hatlar, Atatürk Hava Alanında harç pulu çilesi, Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar, Atatürk Havalimanı, Genel Havacılık Terminali, Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu, Yurt dışı çıkış harcı, Yurtdışı çıkış harç pulu, Yurtdışı çıkış harçları hakkında, yurtdışı uçuşları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları