Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aspendos ‘ta caz rüzgarı

23 Temmuz, 2011 | 11:46

Uluslararası Antalya Caz Festivali kapsamında Çıplak ayaklı diva olarak tanınan 70 yaşındaki Cesaria Evora Aspendos ‘ta caz severlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Antalya Caz Festivali’nin 3’üncü gününde sahneye 47 yaşında şöhreti yakalayan Cesaria Evora ve L’orchestre de Contrebasses çıktı. Aspendos Antik Tiyatrosu ‘nda düzenlenen festivalde ilk sahneyi L’orchestre de Contrebasses aldı. Kontrbasın en modern kullanımını sergileyerek dünya çapında ün salan 6 virtüözden oluşan L’orchestre de Contrebasses izleyenlerden büyük alkış aldı. Christian Gentet tarafından 1981 yılında kurulan grup, ‘müzikal yaratıcılık harikası’ olarak nitelendiriliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğü ‘nce düzenlenen Uluslararası Antalya Caz Festivali dünya turizminin odak şehri olarak gösterilen Antalya caz severleri buluşturuyor.

Antalya  Aspendos ‘ta Jazz  zamanı

Uluslararası Antalya Jazz Festivali, dünyanın en önemli turizm kentlerinden Antalya ’nın kültürel ve tarihi yanını sanatla birleştirme üzere yola çıktı.  Bu yıl ilki düzenlenen festival, dünya festivalleri içinde Türkiye ve Antalya’yı öne çıkararak geleneksel ve kalıcı olmayı ve jazz adına fenomenleşerek Antalya’nın kültür-sanat turizminde dünya çapında ses getirmesini hedefliyor.

Uluslararası Antalya Jazz Festivali her yılın Temmuz ayında, Aspendos ’ta yapılması planlanıyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Aspendos, Aspendos, Aspendos Antik Tiyatrosu, Cesaria Evora, Cesaria Evora Aspendos, L'orchestre de Contrebasses, Uluslararası Antalya Caz Festivali, Uluslararası Antalya Jazz Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları