Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aşkın üç adası: Mallorca, Ibiza ve Santorini

16 Temmuz, 2009 | 18:01

Santorini Bir an gözümüzü kapattık, Avrupa’nın en güzel adalarında uyandık. Tatile çıkacaklar için Avrupa’nın üç gözde adası…

Yazın en kavurucu günlerinde, sonunda yağmaya başlayan yağmurlarla bir parça nefes alırken, Avrupa’da küçük bir tura çıkalım ve en güzel adalarda duralım istedik.

İspanya’ya bağlı Balear Adaları’nın en büyüğü olan Mallorca, muhteşem manzarası ve gece yaşamıyla biliniyor. ‘Ben kültür gezisi yapmak istiyorum’ diyenler ise, bir zamanlar cezaevi olarak kullanılan Bellver Kalesi La Seu Katedrali ile İspanya Kralı’nın oturduğu rezidanslardan biri olan Almudaina Sarayı’nı tavsiye edelim.

13 Mayıs 1981’de Papa II. Jean Paul’e suikast düzenledikten sonra cezaevine konan Mehmet Ali Ağca’nın firar ettikten sonra kaçtığı Mallorca’da İspanyolca, Katalanca ve Almanca tabelalar dikkat çekiyor.

Zaten bu adada gördüğünüz kadar Almanı belki de Almanya’da bulmanıza imkân yok.

Şaka bir tarafa ünlülerin villalarının peşine düşmek istemeyenler, besteci Chopin ile George Sand’ın büyük aşkına evsahipliği yapan Valdemossa’ya mutlaka gitsin, tabii Fransız kadın yazarın 1839 tarihli Mallorca’da Bir Kış adlı eseriyle.

Eğlencenin başkenti Ibiza

Balear Adaları’nın bir diğer durağı olan Ibiza, gün batımının en güzel izlendiği yerlerden biri olmasına karşın dansla anılıyor. Gündüzleri adeta hayalet bir şehre dönüşüyor. Eğer turkuaz rengi deniz diyorsanız Las Salinas ve huzur istiyorsanız Cala Cota plajlarının ismini ezberlemekte fayda var. Acun Ilıcalı sayesinde bir ara ekranlarımıza çok sık gelen Ibiza, kulüpleri ve clubberlarıyla var olacak gibi gözüküyor.

Santorini’nin günbatımı

Sadece fotoğraflarına bakılarak bile aşık olunan Yunanistan’ın en güzel adası olan Santorini, bembeyaz evleriyle benim diyor. Platon’un Kayıp Atlantis olarak bahsettiği yer olması muhtemel olan ada, volkanik patlamalar sonucu oluşmuş bir cennet köşesi. Ayrıca balayı diyarı olan Santorini, dünyanın en güzel günbatımına sahne oluyor, Oia’da güneş denize batıyor.

Haber: Taraf gazetesi

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı, İbiza adası, İbiza adası balayı, İbiza adası turları, İbiza adasında gece hayatı, İbiza adasında tatil, İbiza balayı, İbiza balayı turları, İbiza gece kulüpleri, İbiza tatil, İbiza turları, İbiza’da balayı, İbiza’da balayı turları, Mallorca, Mallorca balayı, Mallorca turu, Mallorya turları, Mayorka balayı, Santorini, Santorini Balayı, Santorini Turları, Santorini’de balayı, Yunan Adaları Turları, Yunan adalarında balayı, Yunan adalarında tatil, Yunanistan,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
arzu
30 Ekim, 2010

ben cennetin dünyada var olduguna bu resimlerle inandım .hiç ölmeye gerek yok!

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ekim 30th, 2010 at 14:13 arzu mention something about this post....
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları