Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aşk-ı Nebi sergisi Küba’da yoğun ilgi görüyor

20 Şubat, 2015 | 09:26

Geçtiğimiz günlerde Küba’nın başkenti Havana’da açılan Aşk-ı Nebi sergisi, Latin Amerikalı Müslümanlardan yoğun ilgi görüyor.

İslam Kültür ve Sanat Platformundan yapılan açıklamaya göre, Küba’nın başkenti Havana’da Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve Kübalı mevkidaşı Manuel Marrero Cruz tarafından Küba’nın en büyük müzesi Servando Cabrera Moreno’da açılan Aşk-ı Nebi sergisi Latin Amerikalı Müslümanlardan yoğun ilgi görüyor.

Serginin açılışını yapan Küba Kültür Bakanı Manuel Marrero Cruz, serginin Havana’da açılmasını önemsediklerini belirterek, “Klasik İslam sanatlarının önemli örneklerinin yer aldığı bu sergiyi öğrencilerimizin ve sanat severlerin gezmesini özellikle tavsiye ediyorum” dedi.

Brezilya ve Arjantin gidiyor

Serginin Latin Amerika programını düzenleyen İslam Kültür Sanat Platformu Genel Sekreteri Abdülkadir Özkan ise “Aşkı Nebi”nin gelecek ay farklı koleksiyonlarla Brezilya, Nisan ayında ise 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında hem Arjantin hem de Avustralya’da sanat severlerle buluşacağını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aşk-ı Nebi, Aşk-ı Nebi arjantin, Aşk-ı Nebi brezilya, Aşk-ı Nebi havana, Aşk-ı Nebi küba, Aşk-ı Nebi sergisi, ervando Cabrera Moreno, ervando Cabrera Moreno küba, Havana, Havana Küba, Havana küba turu, Havana turu, İslam Kültür ve Sanat Platformu, Küba, Küba etkinlik, Küba Haberleri, Küba sanat, Küba Turu, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Latin Amerika, Latin Amerika müslüman, Latin Amerika sergi, Latin amerika turu, Manuel Marrero Cruz, Ömer Çelik,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları