Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Askeri eğitim uçağı düştü

25 Mayıs, 2010 | 18:24

İstanbul’un Sancaktepe ilçesine bağlı Samandıra’daki bir askeri üsten havalanan eğitim uçağı, kalkış yaptıktan sonra güç kaybına uğrayarak bir sokak arasına düştü.

Elektrik tellerine çarpan uçak, sokak ortasına ters dönerek düştü. Kazanın ardından olay yerine itfaiye, sağlık ve askeri ekipler ile polis ekipleri sevk edildi.

Olay yerinin çevresi güvenlik çemberi içine alınırken, itfaiye ekipleri köpük sıkarak olaya müdahale etti. itfaiye tedbir olarak uçağa köpük sıktı.

Uçakta 3 askeri personelin bulunduğu ve birinin kolunun kırıldığı öğrenildi. Subayların olayın ardından GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanlığına sevkedildiği bildirildi.

Uzmanların kaza yerindeki incelemeleri sürüyor.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan açıklama geldi

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgi notu ise şöyle:

“Bugün saat 10.37’de; İstanbul Samandıra’daki havacılık birliğinden eğitim maksadıyla kalkış yapan T-182T CESSNA modeli uçak, teknik bir arıza nedeniyle, havaalanı yakınında bir yere mecburi iniş yapmıştır. Uçakta bulunan üç kişilik mürettebat derhal hastaneye sevk edilmiş ve yapılan ilk kontrollerinde sağlık durumlarının iyi olduğu tespit edilmiştir. Kaza mahallinde, sivil vatandaşlarımızda herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmemiştir.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Askeri eğitim uçağı düştü, Askeri Uçak düştü, Askeri Uçak samandıra'da düştü, Askeri uçak sokağa düştü, İstanbul, İstanbul'da askeri uçak sokağa düştü, İstanbul'da düşen askeri uçak, Samandıra, Samandıra Üssü, Samandıra'da sokağa düşen uçak, Sancaktepe,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları