Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aşık Veysel, ölümünün 40. yılında anılıyor

20 Mart, 2013 | 09:07

Aşık Veysel, ölümünün 40 yılında anılıyor Halk Ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu’nun ölümünün 40. yıl dönümü nedeniyle Sivas Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi tarafından program düzenlendi.

Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi konferans salonunda gerçekleşen törende Vali Zübeyir Kemelek, ilk olarak Âşık Veysel fotoğraf sergisi açılışını gerçekleştirdi.

Fotoğraf sanatçısı Yücel Yönel tarafından hazırlanan fotoğraf sergisini gezen Vali Kemelek, Aşık Veysel’in oğlu Ahmet Şatıroğlu’ndan fotoğraflar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Vali Kemelek ve beraberindekiler Âşık Veysel’in hayatını anlatan belgeseli izledi. Program Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin Âşık Veysel’in eserlerini seslendirmesiyle devam etti Programda doğuştan görme engelli Edanur Taşpınar da Âşık Veysel’in bir türküsünü seslendirdi.

Tören Vali Zübeyir Kemelek’in programı hazırlayan öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

Törene Vali Yardımcısı Veysel Çiftçi, İl Özel İdare Genel Sekreteri Salih Ayhan, Şarkışla Kaymakamı Kasım Gültekin, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Demirok, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Ali Taş İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Aşık Veysel Şatıroğlu’nun oğlu Ahmet Şatıroğlu, çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aşık Veysel, Aşık Veysel kimdir, Aşık Veysel ölüm, Aşık Veysel Şatıroğlu, Halk Ozanı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kadir Pürlü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi, Sivas, Sivas Valisi, Zübeyir Kemelek,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları