Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Artvinliler’den Uçak Seferi Talebi

16 Eylül, 2009 | 18:12

Artvinliler’den Uçak Seferi Talebi Zonguldak Artvin İli Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Osman Bekaroğlu, Zonguldak Çaycuma Havaalanı’ndan Batum yada Trabzon Havaalanı’na yolcu seferlerinin hizmete açılmasını talep ettiklerini söyledi.

Dernek Başkanı Osman Bekaroğlu, Karadeniz’in diğer illerine ulaşımın, yoğunluk ve yolun uzun mesafesi dikkate alınarak, Çaycuma Havaalanı’ndan Batum yada Trabzon Havaalanı’na yolcu seferlerinin hizmete açılmasını talep ettiklerini ifade etti. Bekaroğlu, “Karadeniz’in tüm illerinden, gelecek kaygısı nedeniyle, ilimize yıllar önceden iş bulma ümidiyle göç edenler burada ikamet etmektedirler.

Karadeniz’in tüm renklerini taşıyan kentimizde, ikinci kuşak ailelerle birlikte Karadeniz’in diğer kentleriyle bağlantısı devam eden yoğun bir nüfus yaşamaktadır. Bu insanların büyük bir bölümü her yıl, eş-dost aile, akraba ziyaretleri, bağ bahçe işi amacıyla mutlaka Karadeniz’in diğer illerine seyahat etmektedirler. Yıllar önce inşaatı biten ancak büyük çabalar sonucu bu yaz fiili olarak hizmete açılan Çaycuma havaalanın işlerlik kazanmasından büyük mutluluk duymaktayız.Karadeniz’in diğer illerine ulaşımındaki yoğunluk ve yolun uzun mesafesi dikkate alınarak, Çaycuma Havaalanı’ndan, Batum yada Trabzon Havaalanı’na yolcu seferlerinin hizmete açılmasını talep etmekteyiz. Zaten bu konuda hemşerilerimizden yoğun talep ve baskı gelmektedir. Ayrıca, açılacak olan iç hat seferleri, haftada bir sefere düşen Almanya seferlerinin de ticari anlamda açığını kapatacağını düşünmekteyiz. Yetkililerin ve Valimizin konuya duyarlı davranarak gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz. Açıkladığım husus sadece bizim değil tüm kentimizin sorunudur. Bu çerçevede tüm sivil toplum örgütleri bu konuya duyarlı olmaya çağırıyor ve birlikte hareket edilirse, Trabzon veya Batum Havalimanı’na yolcu seferlerinin başlatılacağına yürekten inanıyoruz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Artvin İli, Batum Havalimanı, Karadeniz Turizmi, Karadeniz Uçak, Sosyal Dayanışma, Trabzon Havaalanı, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Zonguldak, Zonguldak Artvin, Zonguldak Artvin İli Sosyal Dayanışma, Zonguldak Çaycuma Havaalanı, Zonguldak Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları