Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Artık 3D cep telefonları kullanılacak

29 Eylül, 2009 | 12:01

Artık 3D cep telefonları kullanılacak Projeksiyonlu cep telefonlarından sonra 3D görüntü oluşturabilen telefonlar da hayatımıza giriyor.

Tayvan Uluslararası Teknoloji fuarında sergilenen HoloAD adlı yazlım sayesinde, projeksiyonlu telefonların aksine cihaz içinde her hangi bir ek parçaya ihtiyaç duyulmadan üç boyutlu görüntü yaratılabiliyor. Ancak, görüntüyü izleyebilmek için telefonun özel tasarımlı bir cam prizmanın içinde olması gerekiyor.

Ntvmsnbc’nin haberine göre, cep telefonunda holografik görüntü almak için yapılması gereken, Innovision Labs aldı firmanın geliştirdiği HoloAD yazılımını bir bellek kartıyla telefona yükleyip çalıştırmak. Cam prizma içindeki telefonun ekranında HoloAD yoluyla yaratılan iki boyutlu görüntü, telefonun içinde bulunduğu prizmanın duvarlarına üç boyutlu olarak yansıyor.

Uygulamanın şimdilik reklamcılar için cazip bir sunum yöntemi oluşturacağı belirtilen firma bülteninde, son kullanıcı için görüntülü konuşma çerçevesinde daha pratik uygulamalar geliştirmenin yollarının arandığı ifade ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
3D Cep Telefonları, 3D Görüntü, 3D Teknoloji, HoloAD Yazılımı, HoloAD Yazılım, Innovision Labs Firması, Japon teknoloji, Tayvan Uluslararası Teknoloji, Teknoloji, Teknoloji Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları