Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ARO Başkanı Hasan Uysal:Turizm camiasının başı sağolsun

26 Mayıs, 2010 | 11:29

Antalya’nın Aksu ilçesinde tur otobüsünün dereceye uçması sonucu 15 kişinin hayatını kaybetmesi, 26 kişininde yaralanması turizm camiasını yasa boğdu.

ARO Başkanı Hasan Uysal Antalya’da meydana gelen kaza ile ilgili bir basın açıklaması yayınlayarak üzüntüsünü dile getirdi.

ARO Başkanı Hasan Uysal’ın basın açıklaması:

25.05.2010 tarihinde sabah 05:30 sıralarında gerçekleştiğini öğrendiğimiz elim trafik kazasında ilk edindiğimiz bilgilere göre maalesef çok sayıda can kaybı olmuştur.

Benzer olayların çok sık tekrarlanması, gerekli tedbirlerin ve uyarıların dikkate alınmadığının göstergesidir.Bu elim kazada ülkemize tatile gelen birçok turistle birlikte değerli meslektaşımız, rehber Mustafa GÜNEL de hayatını kaybetmiştir.

Kazanın olası gerekçeleri arasında, sabahın çok erken saatlerinde turistlerin otellerinden toplanmaya başlanması, çok uzun etaplı turun (Alanya-Pamukkale gibi) aynı güne sığdırılması, çoğunlukla uykusuz ve yorgun araç sürücülerinin bu turlarda görevlendirilmesi, kültür, eğlence, keyif amacıyla düzenlenen bu turların eziyete dönüşmesidir.

Benzer kazaların bir daha yaşanmaması, insanların gözyaşı dökmemesi için Antalya Rehberler Odası olarak ilgili acentalara uzun etaplı, tek günlük turlara alternatif seçenekler hep sunulmuştur.
Taşımacı firmaların da, çalışanlarının yeterince dinlenmiş olarak görevlerini yapmalarını sağlamaları bir zorunluluktur.
Kazada kaybettiklerimize, başta rehberimiz Mustafa GÜNEL olmak üzere Tanrı dan rahmet, tedavi görmekte olan yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Bu tür üzücü kazaların bir daha yaşanmaması için yetkililerin gerekli tedbirleri almalarını, rehber arkadaşlarımızın da yorgun şoförle tura çıkmamalarını tavsiye ediyoruz.
Tüm turizm camiasının başı sağolsun.

Saygılarımızla,

Hasan Uysal
ARO Başkanı

Oktay TİLKİ
Başkan Yardımcısı

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aksu Deresi Kaza, Antalya Kaza, Antalya Otobüsü kazası, Antalya tur otobüsü kazası, Antalya'da tur otobüsü kazası, ARO Başkanı Hasan Uysal, ARO Başkanı Hasan Uysal Açıklama, Hikmet Yılmaz, Hikmet Yılmaz Kaza, Otobüs Kazası, Pegas Turizm, Turizm Haberleri, Yaz Sezonu Antalya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları