Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Arızalanan eğitim uçağı Isparta’da karayoluna iniş yaptı!

24 Ocak, 2018 | 15:23

Isparta’ta havalandıktan bir süre sonra arızalanan özel havacılık okuluna ait eğitim uçağı karayoluna iniş yaptı. Isparta Valisi Günaydın, “Çok şükür ölen ya da yaralanan yok” açıklamasında bulundu.

Isparta’ta özel havacılık okuluna ait eğitim uçağı, havalandıktan bir süre sonra arızalanması üzerine Gönen ilçesi yakınlarında karayoluna iniş yaptı.

Isparta Sivil Havacılık Okulu’ndan havalanan eğitim uçağı, bir süre sonra kuleye arıza alarmı verdi. Pilot, tek motorlu eğitim uçağını sorunsuz bir şekilde Isparta-Gönen karayoluna indirdi.

Tek motorlu eğitim uçağı, teknik arıza nedeniyle Süleyman Demirel Havalimanı yakınındaki tarlaya zorunlu iniş yaptı. Uçaktaki pilot ve öğrenci yaralanmadı.

Süleyman Demirel Havalimanı’ndan saat 13.00 sıralarında eğitim amacıyla havalanan tek motorlu eğitim uçağının, teknik arıza nedeniyle kule yakınındaki tarlaya zorunlu iniş yaptığını iletildi

Uçağın pilotu Yusuf Yılmaz’ın, olay sonrası jandarmayı arayarak, teknik arıza nedeniyle Kule önü beldesi yakınlarında acil iniş yaptıklarını söyleyerek durumlarının iyi olduğunu belirtti.

AFAD: Bize ulaşan bilgi yok

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, “Özel havacılığa ait eğitim uçağı. Havalandıktan sonra arızalanıyor, karayoluna indiriyorlar. Çok şükür ölen yaralanan yok. Herhangi bir yaralanma ya da hasar bilgisi ulaşmadı bana.” ifadelerini kullandı.

Uçağın, okulun kendi imkanlarıyla bulunduğu yeren kaldırılacağı öğrenilirken, AFAD yetkilileri ise bu konuda kendilerine ulaşan bir yardım talebi olmadığını belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AFAD, Eğitim Uçağı, Eğitim uçağı karayoluna indi, Isparta, Isparta Gönen, Isparta Sivil Havacılık Okulu, Isparta Valisi Şehmus Günaydın,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları