Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Arıcı: Japon ve Çinli turistlerin Anadolu medeniyetlerine ilgisi yüksek

02 Mayıs, 2012 | 11:56

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Türkiye’ye yılın 12 ayı Uzak Doğulu turist gelmesi için çalışma yaptıklarını söyledi.

Çin, Japonya, Tayvan ve Güney Koreli turistlerin deniz, kum ve güneş turizmi yerine kültür, tarih, sanat, inanç ve arkeoloji turizmini tercih ettiğini belirten Arıcı, gelenlerin de İstanbul’dan başlayıp 2 haftalığına Anadolu turuna çıktığını kaydetti. Pekin, Tokyo ve Seul’de Anadolu’nun tarih, kültür, sanat, inanç ve arkeolojik varlıklarını tanttıklarını anlatan Arıcı, Antalya’nın kültür, tarih, sanat, inanç ve arkeoloji turizmi için de cazip olduğunu söyledi. Arıcı, bu yıl ve önümüzdeki yıllarda Antalya’da Çin, Japonya ve Güney Koreli turistlere daha çok rastlanacağı ifade etti.

Arıcı, “Uzak Doğulu turistlerin ülkemizde yılın 12 ayı tatil yapmasına yönelik çalışma yapıyoruz. Çin, Güney Kore ve Japonların ülkemize karşı ilgisi çok yüksek. Başta İstanbul ve Antalya olmak üzere ülkemiz adeta açık hava müzesi konumunda. Antalya bölgesi yılın 12 ayı her türlü turizm yapmaya elverişli. Selge, Seleekia, Perge, Termessos, Sagalassos, Tolos, Letoon, Patara Meslisi, Xanthos, Likya kaya mezarları, Apollon Tapınağı, Yivli Minare, Alanya Kalesi ve Side Antik Kent Çin, Japon ve Koreli turistleri bekliyor. Bunun yanı sıra Akseki, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Korkuteli ve Elmalı ilçelerimiz de kültür turizmine çok elverişli. İbradı Ormana beldesine Çin, Japon ve Koreli turistlerin gelmesi ve tarihi hatıllı (harçsız) evlerde konaklaması için çalışma yapıyoruz. Uzak Doğulu turistleri Toroslara çıkarmak, bölgede kültür, eko, yayla, çiftlik evi ve alternatif turizmi yaygınlaştırmak istiyoruz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Bölgesi, Antalya Turist, Çin, Çinli turistler, Güney Kore, Japon Turistler, Japon ve Çinli turistler, Japonlar, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Turizm, Türkiye Turist, Türkiye turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları