Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ardahan’da Bulunan Rus Generalin Pırlantalı Kılıcı Kayıp

02 Mayıs, 2017 | 10:08

Ardahan’da Bulunan Rus Generalin Pırlantalı Kılıcı Kayıp

Rus NTV televizyonu, Ardahan’da bulunan Rus Generalin pırlantalı kılıcının kayıp olduğunu iddia etti.

Rusya’da yayın yapan NTV televizyonu, Ardahan’da bir inşaat kazısında bulunan ve Rus Tümgeneral Vasiliy Geyman’ın olduğu düşünülen tabutun içinden generale ait pırlantalı kılıcın olması gerektiğini ileri sürdü.

İddialara göre, Rus Tümgeneral Geyman’a ölümünden bir süre önce pırlantalı bir kılıç hediye edildi ve askeri geleneklere göre generalin kılıcıyla gömülmesi gerekiyordu. Her zaman kılıcıyla gezdiği ileri sürülen generalin mezarı ortaya çıktığında ise değerli bir eşyası tabutun içinde yoktu.

Tümgeneral Geyman’ın 1878 yılında tifüs hastalığından dolayı hayatını kaybettiğine ve askeri törenle toprağa verildiğine işaret eden kanal, şimdi bu pırlantalı kılıcın nerede olduğunu sorguluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ardahan, Rus General, Vasiliy Geyman,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları