Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa’da yaşayan Araplar tatilde Türkiye’yi tercih ediyor

13 Haziran, 2011 | 18:40

Avrupa ülkelerinde yaşayan Müslümanlar, tatillerini Yunanistan, İspanya, Portekiz, Fransa ya da Maldiv adaları yerine Türkiye’de yapmayı tercih ediyor.

Başta İngiltere olmak üzere Avrupa ve İskandinav ülkelerinde yaşayan kariyer sahibi Pakistan, Lüblan, Bahreyn, Suriye, Ürdün, Fas, Cezayir ve

Filistin asıllı Müslümanlar, tatil yapmada dünyada en güvenilir ülke olarak Türkiye’yi görüyor.

2 bin 200 turist üzerinde yapılan anket çalışmasına göre, Avrupa ve İskandinav ülkelerinde yaşayan Müslüman ülke vatandaşların yüzde 85’inin tatil tercihlerini İspanya, Portekiz, Yunanistan, Maldivler ve İtalya yerine Türkiye’yi tercih ediyor.

Danimarka’da yaşayan Filistin asıllı bilgisayar mühendisi Ali Rıza Merdah ise 3 yıldır tatilini ailecek Antalya ve turistik ilçelerinde yaptığını söyledi.

İngiltere’de yaşayan eczacı Sri Lanka asılı Ali Raşit de ailecek 7 yıldır tatilini Türkiye’de yaptığını söyledi. 7 yıl içinde Anadolu’da çoğu illeri gezdiklerini belirten Raşit, tatil yapmasında Türkiye’nin Müslüman ülke ve insanların sıcak kanlı, yardımsever ve misafirperver olmasının etkili olduğunu kaydetti.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Araplar tatilde, Araplar Türkiye, Araplar Türkiye tatili, İspanya, İtalya, Maldivler, Portekiz, Türkiye raplar, Türkiye tatili, Yunanistan,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları