Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa’da yaşayan Araplar tatilde Türkiye’yi tercih ediyor

13 Haziran, 2011 | 18:40

Avrupa ülkelerinde yaşayan Müslümanlar, tatillerini Yunanistan, İspanya, Portekiz, Fransa ya da Maldiv adaları yerine Türkiye’de yapmayı tercih ediyor.

Başta İngiltere olmak üzere Avrupa ve İskandinav ülkelerinde yaşayan kariyer sahibi Pakistan, Lüblan, Bahreyn, Suriye, Ürdün, Fas, Cezayir ve

Filistin asıllı Müslümanlar, tatil yapmada dünyada en güvenilir ülke olarak Türkiye’yi görüyor.

2 bin 200 turist üzerinde yapılan anket çalışmasına göre, Avrupa ve İskandinav ülkelerinde yaşayan Müslüman ülke vatandaşların yüzde 85’inin tatil tercihlerini İspanya, Portekiz, Yunanistan, Maldivler ve İtalya yerine Türkiye’yi tercih ediyor.

Danimarka’da yaşayan Filistin asıllı bilgisayar mühendisi Ali Rıza Merdah ise 3 yıldır tatilini ailecek Antalya ve turistik ilçelerinde yaptığını söyledi.

İngiltere’de yaşayan eczacı Sri Lanka asılı Ali Raşit de ailecek 7 yıldır tatilini Türkiye’de yaptığını söyledi. 7 yıl içinde Anadolu’da çoğu illeri gezdiklerini belirten Raşit, tatil yapmasında Türkiye’nin Müslüman ülke ve insanların sıcak kanlı, yardımsever ve misafirperver olmasının etkili olduğunu kaydetti.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Araplar tatilde, Araplar Türkiye, Araplar Türkiye tatili, İspanya, İtalya, Maldivler, Portekiz, Türkiye raplar, Türkiye tatili, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları