Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Arap turistler, Ramazan’da tatile mola verdi

01 Ağustos, 2011 | 16:07

Son yıllarda Arap turistlerin ilgi odağı olan Bursa’da, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte arap turist sayısı da azaldı.

Turizimciler, bayram sonrası Arap turistlerin yeniden şehre geleceklerini ifade ediyor.

Genellikle Ortadoğu ülkelerinden gelen turistlere hizmet veren bir turizm firması sahibi Turimzci Hasan Erdem, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Arap turistlerin memleketlerine döndüğünü söyledi. Arapların geleneksel Ramazan yaşantısı için tatillerine mola verdiğini belirten Erdem, “Hükümet politikaları sonrası son yıllarda Arap turistler ülkemize ayrı bir önem vermeye başladı.

Ramazan ayına kadar ülkemizi ve yerelde Bursa’yı binlerce arap turist ziyaret etti. Ramazan ayının başlamasıyla Arap turistler aniden memleketlerine döndüler. Ancak Ramazan ayının hemen ardından bayramla birlikte 1-20 Eylül dönemlerinde Arap turistler yeniden ülkemize ve şehrimize dönecek. Çünkü uzun yıllardır aynı oluyor, Ramazan gelince Ortadoğulu turist evine çekiliyor.” dedi. Erdem, geçen sene 150 bin Arap turistin ziyaret ettiği Bursa’da bu yıl sonuna kadar Arap turist sayısının 200 bini aşacağını kaydetti.

TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş ise mevcut rezarvasyon yaptıran Arap turistlerin ülkelerine dönmediğini, ancak Ağustos ayı içerisinde Türkiye’ye gelmek için rezervasyon yaptıran Ortadoğu ülke insanlarının tatillerini ertelediğini söyledi.

Mehmet Akkuş, “Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Arap turist sayısında bir azalma meydana geldi. Genellikle tatillerini evlerinde geçirme arzuları sebebiyle bu düşüş her Ramazan ayında yaşanılıyor. Geçen yıl şehrimize 700 bin yabancı turist gelmişti. Bu rakamın bu yıl sonuna kadar 1 milyon 200 bine ulaşmasını bekliyoruz. Arap turist sayısının da bu sene sonuna kadar artmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arap turist, Arap Turistler, Hasan Erdem, Mehmet Akkuş, Mehmet Akkuş hakkında, Ramazan, Turimzci Hasan Erdem, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları