Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aradığınız her şey Monako’da

31 Ekim, 2014 | 09:22

Akdeniz’e kıyısı olan Fransa’nın bağımsız şehir devleti Monako Prensliği, müzeleri, tarihi merkezi, fuarları ve eğlenceli gece hayatı ile aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir destinasyon…

Spa, kumarhane ve 5 yıldızlı konforlu otelleriyle lüks turizminde dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alan Monako, müzeleri, tarihi merkezi, fuarları, Michelin yıldızlı restoranları, eğlenceli gece hayatı, uzak diyarların bitkileriyle bezenen etkileyici bahçeleri, sanatın en iyi örneklerinin buluştuğu galerileri ve prestijli butikleri ile unutulmaz bir tatil imkanı sunuyor.

Fransa’nın bağımsız şehir devleti Monako Prensliği, Akdeniz’in tüm güzelliklerini barındırıyor. 35 bin civarındaki nüfusuyla şirin bir tatil lokasyonu olan Monako, her yıl 6 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Hürriyet gazetesinin haberine göre, Tatilcilere lüks, kültür, sanat ve spor gibi alanlarda pek çok farklı aktivite imkanı sunan şehir, tatilcilere hayal edebileceklerinden fazlasını vaat ediyor.

Lüks fuarlar ve kumarhaneler

Lüks otellerden iki yıldızlı otellere kadar, her kesimden turiste otel seçeneği sunabilen Monako, seçkin otelleri ve kongre altyapısı ile çok tercih ediliyor. Antik çağlardan beri doğal bir liman olan ve dik kayalıklarla korunan Monako, lüks turizminde dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor.

MONAKO EĞLENCELERİNE ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Monako Yat Fuarı ve dünyanın en lüks arabaların sergilendiği Top Marques Otomobil Şovu gibi etkinliklere ev sahipliği yapan şehir, kumarhaneleri ve spa’ları ile dünyaca üne sahip. Monako’nun kumarhaneleriyle bilinen zengin bir semt-şehri Monte Carlo’da yer alan ve mimari açıdan da eşsiz olan Monte-Carlo Kumarhanesi’nin yanı sıra, her yıl düzenlenen Grand Prix ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Dünya mutfağının en iyi örnekleri

Monako’nun dünya mutfaklarından farklı yemekleri sunan en iyi restoranlara ve yetenekli şeflere ev sahipliği yapması, şehrin bir lüks ve kültür emsali olarak anılmasına katkı sağlıyor. Lezzet ve sunumun görkemli bir şekilde bir araya gelmesini sağlayan birbirinden büyüleyici tarifler ve Michelin yıldızlı restoranlar, gurme turizmi meraklılarının Monako’yu tercih etmesine sebep oluyor.

Kültür ve Sanat dolu bir şehir

Monako’nun tarihi merkezindeki dar sokakları, alışveriş merkezleri, galerileri ve prestijli butikleri, ziyaretçilerin tatillerine renk katıyor. 1878 yılında, Charles Garnier tarafından tasarlanan Monte-Carlo Opera Binası görkemli duruşuyla ziyaretçileri büyülüyor. Prens Sarayı, Monako Katedrali, görkemli akvaryumu ve görülmeye değer köpekbalığı lagünü ile Oşinografi Müzesi, Napoleonik Hediyelik Eşya Müzesi, Visitation Şapeli Müzesi, Monako’nun Yeni Ulusal Müzesi, Pul ve Bozuk Para Müzesi ve Deniz Müzesi, tarih ve sanat dolu Monako’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Bir başka deyişle Monako büyüleyici bir tatilde hayali kurulabilecek her şeyi barındırıyor!

Monako Turları için tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa, Fransa turu, Monako, Monako fransa, Monako fransa turu, Monako Katedrali, Monako neler yapılır, Monako otelleri, Monako Prensliği, Monako Prensliği turu, Monako turu, Napoleonik Hediyelik Eşya Müzesi, Oşinografi Müzesi, Prens Sarayı, Top Marques Otomobil, Visitation Şapeli Müzesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları