Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ara Güler’i son yolculuğuna onbinler uğurladı!

20 Ekim, 2018 | 15:09

Ara Güler'i son yolculuğuna onbinler uğurladı!

Ara Güler’i son yolculuğuna onbinler uğurladı. Tedavi gördüğü Florance Nightingale Hastanesi’nde, 90 yaşında vefat eden usta foto muhabiri Ara Güler, son yolculuğuna onbinlerce vatandaş uğurlandı.

Tedavi gördüğü Florance Nightingale Hastanesi’nde, 90 yaşında vefat eden usta foto muhabiri Ara Güler, son yolculuğuna onbinlerce vatandaş uğurlandı.

Ara Güler düzenlenen törenlerin ardından defnedildi

Ara Güler’i son yolculuğuna onbinler uğurladı

Ara Güler için ilk tören sabah Galatasaray Meydanı’nda yapıldı. Buradaki törenin ardından Ara Güler’in Türk bayrağına sarılı naaşı alkışlar eşliğinde kilise görevlileri tarafından cenaze aracına konularak, Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi’ne getirildi.

Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi’ndeki ayini, Türkiye Ermenileri Patrikliği Patrik Vekili Aram Ateşyan yönetti. Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ara Güler’in vefatı dolayısıyla yayımladığı mesaj da okundu. Kilisede düzenlenen ayinin ardından Güler’in tabutu, cenaze aracına taşındı.

Ara Güler törenlerle defnedildi

Düzenlenen törenlerin Ara Güler’in cenazesi, toprağa verilmek üzere Şişli Ermeni Mezarlığı’na götürüldü. Bu arada Güler’in babasının memleketi olan Şebinkarahisar’dan getirilen toprak ve kara yemiş de mezara konuldu.

Güler için düzenlenen törenlere, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Ömer Çelik, CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi, AK Parti Milletvekili Hasan Turan, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın da aralarında bulunduğu milletvekilleri, Beyoğlu Belediye Ahmet Misbah Demircan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, iş, spor, sanat dünyasından kişiler ile Güler’in onbinlerce seveni katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ara Güler, Aram Ateşyan, Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi, Florance Nightingale Hastanesi, Galatasaray Meydanı, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mehmet Nuri Ersoy, Şişli Ermeni Mezarlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları