Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ara Güler’den ‘Yazar Portreleri’ CKSM’de

19 Haziran, 2013 | 13:15

Ara Güler'den 'Yazar Portreleri' CKSM’de Fotoğraf üstadı Ara Güler’in ‘100/ Yüz Türk Edebiyatından Yazar Portreleri’ isimli fotoğraf sergisi, Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu.

Türk Edebiyatının 100 önemli ismini bir araya getiren portreler dizisi; Halide Edip Adıvar’dan , Necip Fazıl’a, Orhan Veli’den, Nazım Hikmet’e kadar bilinen isimlerin yazma serüvenlerine, çalışma odaları ve hallerine, sıradan yalın durumlarına kadar pek çok halini fotoğraf kareleriyle sanatseverlerle buluşturuyor.

BELGESEL FOTOĞRAFÇILIK ÖRNEĞİ

Türk edebiyatının son yetmiş yılına odaklanan, tanıklık eden bu fotoğraf karelerinde, izleyici, yazarların sakin sıradan hallerini de görerek, belgesel fotoğrafçılığa tanıklık edecek.

Ressam, tiyatrocu, yazar, fotoğrafçı ve şarkıcı pek çok isimle yakın dostluklar kuran Ara Güler’in sergideki fotoğraflarında samimiyet ve doğallık ön plana çıkıyor. Kendisini gazeteci olarak tanımlayan Güler’in bu sergisi, kendi arşivinden 20. yy Türk edebiyatının önemli isimlerini edebiyat kamuoyuna hatırlatmak ve okurların; yazarların yüzleriyle tanışmasını sağlaması açısından da önem taşıyor.

Sergi, 5 Temmuz’ dek sanatseverleri bekliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ara Güler, Ara Güler haberleri, Ara Güler yazar portreleri, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu, Halide Edip Adıvar, Küçükçekmece Belediyesi, Nâzım Hikmet, Necip Fazıl, Orhan Veli, Türk Edebiyatı, Türk Edebiyatından Yazar Portreleri, Yüz Türk Edebiyatından Yazar Portreleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları