Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ara Güler’den ‘Yazar Portreleri’ CKSM’de

19 Haziran, 2013 | 13:15

Ara Güler'den 'Yazar Portreleri' CKSM’de Fotoğraf üstadı Ara Güler’in ‘100/ Yüz Türk Edebiyatından Yazar Portreleri’ isimli fotoğraf sergisi, Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu.

Türk Edebiyatının 100 önemli ismini bir araya getiren portreler dizisi; Halide Edip Adıvar’dan , Necip Fazıl’a, Orhan Veli’den, Nazım Hikmet’e kadar bilinen isimlerin yazma serüvenlerine, çalışma odaları ve hallerine, sıradan yalın durumlarına kadar pek çok halini fotoğraf kareleriyle sanatseverlerle buluşturuyor.

BELGESEL FOTOĞRAFÇILIK ÖRNEĞİ

Türk edebiyatının son yetmiş yılına odaklanan, tanıklık eden bu fotoğraf karelerinde, izleyici, yazarların sakin sıradan hallerini de görerek, belgesel fotoğrafçılığa tanıklık edecek.

Ressam, tiyatrocu, yazar, fotoğrafçı ve şarkıcı pek çok isimle yakın dostluklar kuran Ara Güler’in sergideki fotoğraflarında samimiyet ve doğallık ön plana çıkıyor. Kendisini gazeteci olarak tanımlayan Güler’in bu sergisi, kendi arşivinden 20. yy Türk edebiyatının önemli isimlerini edebiyat kamuoyuna hatırlatmak ve okurların; yazarların yüzleriyle tanışmasını sağlaması açısından da önem taşıyor.

Sergi, 5 Temmuz’ dek sanatseverleri bekliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ara Güler, Ara Güler haberleri, Ara Güler yazar portreleri, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu, Halide Edip Adıvar, Küçükçekmece Belediyesi, Nâzım Hikmet, Necip Fazıl, Orhan Veli, Türk Edebiyatı, Türk Edebiyatından Yazar Portreleri, Yüz Türk Edebiyatından Yazar Portreleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları