Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ara Güler için İstiklal Caddesi’nde platform kuruldu!

19 Ekim, 2018 | 16:40

Ara Güler için İstiklal Caddesi'nde platformu kuruldu!

Önceki gün vefat eden, fotoğraf sanatının dünyaca ünlü efsane ismi ve arkasında 2 milyonu aşkın fotoğraf karesi bırakan Ara Güler için İstiklal Caddesi’nde bir platform oluşturuldu.

Fotoğrafçılığın duayen ismi ve Ara Güler için İstiklal Caddesi’nde fotoğrafının yer aldığı platform kuruldu. Beyoğlu Belediyesi tarafından Galatasaray Meydanı’na kurulan, usta sanatçının fotoğrafının yer aldığı platforma, karanfiller bırakıldı.

Ara Güler'in kafede hep oturduğu masaya çiçeklerin yanı sıra yazdığı kitaplar ve fotoğrafları konuldu

Ara Güler için İstiklal Caddesi’nde platform kuruldu

“Güle güle büyük usta seni asla unutmayacağız” ve Ara Güler’in, “Yaşam size verilmiş boş bir filmdir. Her karesini mükemmel bir biçimde doldurmaya çalışın” sözünün yazılı olduğu platformda, vatandaşların duygu ve düşüncelerini yazması için anı defteri de oluşturuldu.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, anı defterine düşüncelerini yazarak platforma karanfil bırakan isimler arasında yer aldı. Ayrıca, Ara Güler’in kafede hep oturduğu masaya çiçeklerin yanı sıra yazdığı kitaplar ve fotoğrafları konuldu.

Ara Güler'in cenazesi cumartesi günü kaldırılacak

Cenaze töreni Cumartesi

Önceki gün hayata gözlerini yuman Ara Güler’in cenaze töreni 20 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek. Duayen fotoğrafçı için ilk tören, Galatasaray Meydanı’nda yapılacak. Güler’in cenazesi saat 10.00’da, Beyoğlu Belediyesi’nce Galatasaray Meydanı’na kurulacak platforma getirilecek.

Buradaki törenin ardından Güler’in cenazesi, Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi’ne götürülecek. Ara Güler’in cenazesi, Şişli Ermeni Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Yarınki cenaze töreni nedeniyle İstiklal Caddesi’ndeki nostaljik tramvay, gün boyu hizmet vermeyecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ara Güler, Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi, Cenaze töreni, Galatasaray Meydanı, İstiklal Caddesi, Platform, Şişli Ermeni Mezarlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları