Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ara Güler belgeseli Atina’da gösterildi

18 Mayıs, 2016 | 11:35

Ara Güler

Ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in hayatını ve fotoğrafçılık serüvenini konu alan belgesel Yunanistan’ın başkenti Atina’da gösterildi.

Yapımcılığını Ümran Safter’in üstlendiği yönetmen koltuğunda Fatih Kaymak ve Binnur Karaevli’nin oturduğu “İstanbul’un Gözü” isimli belgesel Atina’da izleyici ile buluştu. Geçen yıl Mayıs ayında çekimlerine başlanan belgesel 88 yaşındaki Ara Güler’in hayatını ve fotoğrafçılığını konu alıyor.

“İstanbul’un Gözü” belgeseli dünya prömiyerini Washington DC Bağımsız Film Festivali’nde yaptıktan sonra Los Angeles ve Ankara’nın başı çektiği bir çok şehirde gösterildi. Belgesel son olarak mart ayında Selanik Bağımsız Film Festivali’nde gösterilmişti.

Ara Güler sergisi Atina’da

Belgesel gösteriminin yanı sıra Ara Güler’in İstanbul’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde çekmiş olduğu 40 fotoğraftan oluşan sergisi de Atinalı sanatseverlerle buluştu. Atina’daki Benaki Müzesi’nde açılan sergide, Salvador Dali, Alfred Hitchcock ve Winston Churchill gibi dünyaca ünlü birçok ismin Ara Güler’in objektifine yansıyan görüntüleri yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ara Güler, Ara Güler atina, Ara Güler belgeseli, Ara Güler kimdir, Ara Güler sergisi, Ara Güler yunanistan, Atina, Selanik, Yunanistan,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları