Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ara bölgede 1 Mayıs coşkusu

28 Mart, 2014 | 16:35

Kıbrıs 1 Mayıs

Yaklaşan 1 Mayıs öncesinde Kıbrıs’tan güzel bir haber geldi. Güney Kıbrıs ve KKTC’li sendikalar 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı ara bölgede ortak etkinlikle kutlayacak.

Kuzey Kıbrıs’tan Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş), Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES); Güney Kıbrıs’tan ise Tüm Kıbrıs İşçi Federasyonu (PEO), ara bölgedeki Çetinkaya alanında 1 Mayıs mitingi yapacak.

Örgütler adına açıklama yapan Dev-İş Genel Başkanı Mehmet Seyis “1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle geçmiş yıllarda olduğu gibi bir kuzey, bir de güneyde olmak üzere iki ayrı etkinlik yerine Dev-İş ve PEO önderliğinde tek bir ortak miting düzenlemek için çalışma başlattık. Uluslararası dayanışmanın artırılarak emekçi mücadelenin yükselmesini amaçlıyoruz” dedi.

Adada antlaşma arayışları devam ettiğinden bu yılki 1 Mayıs Bayramının daha da bir önem kazandığını kaydeden Seyis, “Irkçılığın ve şovenizmin panzehiri insan sevgisi ve barıştır. İşte bu bilinçle hiç tereddüt etmeden Kıbrıs’ta Barış taleplerimizi yükseltmeli ve iki toplumlu etkinliklerimizi arttırmalıyız. Yaklaşan 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Lefkoşa’da gerçekleştirilecek etkinliklerin bu çerçevede daha da önem kazandığının altını çizerim” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Mayıs, 1 mayıs 2014, 1 mayıs 2014 kıbrıs, 1 mayıs kıbrıs, 1 mayıs kktc, kıbrıs 1 mayıs, kıbrıs 1 mayıs 2014, kktc 1 mayıs,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları