Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ara bölgede 1 Mayıs coşkusu

28 Mart, 2014 | 16:35

Kıbrıs 1 Mayıs

Yaklaşan 1 Mayıs öncesinde Kıbrıs’tan güzel bir haber geldi. Güney Kıbrıs ve KKTC’li sendikalar 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı ara bölgede ortak etkinlikle kutlayacak.

Kuzey Kıbrıs’tan Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş), Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES); Güney Kıbrıs’tan ise Tüm Kıbrıs İşçi Federasyonu (PEO), ara bölgedeki Çetinkaya alanında 1 Mayıs mitingi yapacak.

Örgütler adına açıklama yapan Dev-İş Genel Başkanı Mehmet Seyis “1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle geçmiş yıllarda olduğu gibi bir kuzey, bir de güneyde olmak üzere iki ayrı etkinlik yerine Dev-İş ve PEO önderliğinde tek bir ortak miting düzenlemek için çalışma başlattık. Uluslararası dayanışmanın artırılarak emekçi mücadelenin yükselmesini amaçlıyoruz” dedi.

Adada antlaşma arayışları devam ettiğinden bu yılki 1 Mayıs Bayramının daha da bir önem kazandığını kaydeden Seyis, “Irkçılığın ve şovenizmin panzehiri insan sevgisi ve barıştır. İşte bu bilinçle hiç tereddüt etmeden Kıbrıs’ta Barış taleplerimizi yükseltmeli ve iki toplumlu etkinliklerimizi arttırmalıyız. Yaklaşan 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Lefkoşa’da gerçekleştirilecek etkinliklerin bu çerçevede daha da önem kazandığının altını çizerim” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Mayıs, 1 mayıs 2014, 1 mayıs 2014 kıbrıs, 1 mayıs kıbrıs, 1 mayıs kktc, kıbrıs 1 mayıs, kıbrıs 1 mayıs 2014, kktc 1 mayıs,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları