Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ve Apple Hindistan’da mağaza açıyor!

07 Haziran, 2016 | 12:18

Apple Hindistan

Daha önce mağaza açma isteği Hindistan Hükümetince reddedilen Apple, sonunda amacına ulaştı ve ülkede mağaza açmak için izni kopardı.

Apple, daha önceki süreçte Hindistan pazarındaki etkinliğini arttırmak adına ülkede bir Apple Mağazası açmak istemişti. Ancak Hindistan Hükümeti ülke içindeki şirketler arasında var olan rekabeti öne sürerek Apple’ın bu isteğini geri çevirmişti.

Apple CEO’su Tim Cook ise kısa bir süre önce Hindistan’a giderek ülke yetkilileri ile görüştükten sonra ülkede 100 dolardan başlayan fiyatlarla telefon satılması nedeniyle 2. el iPhone cihazlarının Hindistan’da satılabileceğinin sinyallerini vermişti.

Apple CEO’sunun göstermiş olduğu bu tavır şirket ile Hint yetkililerinin arasını düzeltmiş gibi görünüyor. Apple, Hindistan Hükümeti ile arasındaki sorunları düzelterek, ülkede bir Apple Mağazası açma iznini aldı.

Apple’ın varılan anlaşma ile yüzde 30 yerel kaynak barındırma şartından da muaf olacağı ifade ediliyor.

Bu bağlamda Apple, yüzde 30 oranında yerel kaynak barındırma zorunluluğu bulunmaması nedeniyle buradan elde edilen gelirleri bünyesinde toplayabilecek. Apple, Hindistan’da yüzde 30 oranındaki yerel kaynak barındırmadan muaf olan ilk yabancı şirket olacak.(Shiftdelete.net)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Apple, Apple hindistan, Apple iphone, Apple mağazası, Hindistan, Hindistan Hükümeti, iPhone, iPhone hindistan, Tim Cook,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları